Karesi, hidrolik asansör üretimine başlayacak

Bölge Ekleri - - BALIKESİR -

Asansör sektöründeki kapasitesini yüzde 50 artıran Karesi Asansör, 2013 yılında engelliler için kısa mesafede yüksekliğe hitap eden hidrolik asansör üretimine geçmeyi hedefliyor. Daha önceki yıllarda ithal olarak gelen asansörlerin üretimine başlamanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Karesi Asansör Genel Müdürü Alaettin Boyar, “Sanayi ile işbirliği içine girerek hidrolik asansör üretimini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Üretimimiz sonuçta Balıkesir için bir kazanç söz konusu olacak. Bütün yatırımlarımızı bu yıl için hazırladık. Yatırımlarımızla beraber 2013 için ciromuzu yüzde 30 artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Asansör montaj sürelerini kaliteden ödün vermeden süreyi kısaltabilmek için teknolojik gelişmelerini takip ettiklerini dile getiren Alaettin Boyar, Ar-Ge çalışmalarının da hızla devam ettiğini belirtti. Asansörlerde A3 sistemi adı altında değişimin söz konusu olduğuna dikkat çeken Boyer, “Avrupa’da kullanılan sistem ülkemizde de mevcut şekilde kullanılacak. Artık aynı seviyede teknolojiye sahibiz. Biraz daha maliyetli olmasına rağmen yönetmelik gereği bir mecburiyet söz konusu. Son yıllarda sektörde özellikle Balıkesir’de bir gelişme ve yarış bulunuyor. Müteahhitlerin bile asansör sektöründe yarıştıkları, son yapılan binalara bakıldığında kalitenin arttığı görülen bir gerçek” açıklamasını yaptı.

Balıkesir bölgesinde asansör imalatını yapan tek firma olduklarının iddia eden Alaettin Boyar, 30 kişilik kadrolarının ağırlıklı olarak teknik okul mezunu olduğunu belirterek, bu tercihlerinin kaliteleri- ni artırdığına vurgu yaptı. Piyasada artık CE belgesi olmayan pek firma kalmadığını aktaran Boyer, yine de yasada haksız rekabet ortamı yaratan firmalar nedeniyle bir çalkantı söz konusu olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz yıl müşteri sayısında yüzde 35 artış sağladıklarını vurgulayan Alaettin Boyar, “Firma olarak düzenli faaliyet gösterdiğimiz, dürüst çalıştığımız ve kaliteden ödün vermeden hizmet verdiğimiz için piyasada tercih ediliyoruz” şeklinde konuştu.

2012 yılının asansör sektörü için güzel geçtiğinden bahseden Boyar, “İnşaat sektörünün hızla gelişmesi bizler için olumlu sonuçlar doğurdu. Bizler inşaat sektörüyle doğru orantılı çalışıyoruz. İnşaat sektörü ne kadar hızlı gelişirse bizim sektör buna bağlı olarak büyüyor” dedi.

“2012, BİZİM İÇİN İYİ GEÇTİ”

Asansör sektörü için 2012 yılının güzel geçtiğinden bahseden Alaettin Boyar, “İnşaat sektörünün hızla gelişmesi bizler için olumlu sonuçlar doğurdu” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.