Helsan, OSB’deki yeni yerinde üretimi yüzde 30 artıracak

Bölge Ekleri - - BALIKESİR -

Helsan Helezon Sanayi, faaliyetlerini 2013’te organize sanayi bölgesinde (OSB) sürdürecek. OSB’de yatırımlarına devam ettiklerini dile getiren Helsan Helezon Genel Müdürü M. Niyazi Eğinlioğlu, taşınma sonucunda üretimi en az yüzde 30 artıracaklarını vurguladı.

Balıkesir Yeni Sanayi Sitesi’ndeki iş yerlerinde dar bir alanda faaliyet gösterdiklerini, bu nedenle geçen yıl yeni yatırıma başladıklarını aktaran Eğinlioğlu, “İmalatı yapılan ürünlerin hammaddeden mamul hale gelinceye hatta bu ürünlerin stok halde tutulmasına kadar olan süreçte büyük alan ve hacim kaplamaları geniş alanda çalışma gereğini ortaya koymaktadır. Yeni Sanayi Sitesi’nde bulunan işyerlerimizin değişik yerlerde olması üretim kapasitesini olumsuz etkilemektedir. Organize sanayi bölgesine taşınma neticesinde tüm işlerin tek çatı altında toplanması üretim kapasitesini en az yüzde 30 artıracaktır. Firmamız için en önemli öncelik 38 yıldır olduğu gibi müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteli, sağlam ve güvenli mamuller üretimi gerçekleştirmektir. Bugüne kadar müşterilerimizden aldığımız güvenle onlara hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Firma olarak sektörde yaklaşık 40 yılı geride bırakmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Niyazi Eğinlioğlu, 1973 yılında kurulan işyerinin 1994 yılında şirketleştiğini ve Helsan Helezon Sanayi ve Ticaret unvanı ile hizmet vermeye devam ettiğini söyledi. Eğinlioğlu, helezon taşıyıcılar, bantlı taşıyıcılar, dökme yem tankerleri, kovalı ve zincirli elevatörler ile toprak delici burgular başta olmak üzere müşterilerinin istekleri doğrultusunda her türlü ihtiyaca cevap verebildiklerini dile getirdi.

“Tezgah ve teçhizat yatırımlarına devam edeceğiz”

Niyazi Eğinlioğlu, mevcut makine parkını yenilemek ve geliştirmek için, teknolojiye uyumlu tezgah ve teçhizat yatırımlarının devam edeceğini dile getirdi. Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere taşıyıcı ürünlerin yanı sıra mühendislik ve taahhüt işleri de yaptıklarını ifade eden Eğinlioğlu, yurtiçinden ve yurtdışından gelecek taleplere cevap vermek üzere gerekli donanıma sahip olduklarını söyledi. Helsan olarak ihracata önem verdiklerini aktaran Eğinlioğlu, Fransa, Cezayir, Bulgaristan, Libya, Ürdün, Özbekistan ve Kazakistan’a satışları olduğunu kaydetti.

Faaliyetlerini halen Balıkesir Yeni Sanayi Sitesi’nde sürdüren Helsan, bu yıl organize sanayi bölgesindeki yeni yerine taşınacak. Genel Müdür M. Niyazi Eğinlioğlu, taşınma sonrasında üretimi en az yüzde 30 artırmayı hedeflediklerini dile getirdi

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.