Yurtdışına odaklanan Çizgi Mermer bu yıl yüzde 20 büyüme bekliyor

Bölge Ekleri - - BALIKESİR -

Çizgi Mermer, yurtdışı pazarda büyümeye odaklandı. Başta ABD, Rusya olmak üzere Almanya, Yunanistan, Azerbaycan, Irak ve Türkmenistan’a ihracat gerçekleştiren firma, bu yıl yüzde 20 büyüme hedefliyor

Faaliyetlerini özellikle yurtdışında büyüme odaklı sürdüren Çizgi Mermer ve Granit, 2012’de bir önceki yıla göre yüzde 5 büyüme kaydetti. Firma, bu yıl ise yüzde 20 büyümeyi hedefliyor.

Firmanın, kurulduğu ilk dönemlerde atölye olarak sadece iç pazara yönelik üretim yaptığını aktaran Çizgi Mermer ve Granit firma ortağı Remzi Boncuk, “Bugün, en son teknolojiyi yakından takip ederek sıra dışı ve özel ürünler üretip dünya pazarında faaliyet gösteriyoruz. Çizgi Mermer olarak temel hedeflerimiz arasında öncelikle yurtiçi ve yurtdışı satış oranlarımızı artırmakla birlikte pazar payımızı büyütmeye yönelik işleri başarmak ve ileri teknolojiyi kullanarak üretilen ürünlerimizi daha geniş bir piyasaya arz etmek yer alıyor. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz” diye konuştu. Firma olarak standart ürünlerden ziyade proje bazlı ve özel sipariş üzerine çalıştıklarının altını çizen Remzi Boncuk, gerek yurtiçi gerekse yurtdışından aldıkları işleri sorunsuz ve zamanında gönderdiklerini ifade etti. Boncuk, bunun da müşteri memnuniyeti olarak kendilerine döndüğünü, firmalarına duyulan güveni artırdığını söyledi. Özellikle mutfak ve banyo tezgahları, mermer basamaklarda iddialı olduklarını vurgulayan Remzi Boncuk, bu ürünlerde Balıkesir bölgesinde lider konumda olduklarını savundu. Yurtiçi ve yurtdışından yaklaşık 100 çeşit mermer ve doğaltaş işlediklerinin altını çizen Remzi Boncuk, “Dünyanın her yerinden farklı mermerler getiriyoruz. Başarımızdaki en büyük etkenleri kaliteli malzeme seçimi, kullanılan son teknoloji ve deneyimli personel olarak değerlendiriyorum“şeklinde konuştu. Her yıl az da olsa biraz daha büyümek için yatırım yaptıklarını ileten Remzi Boncuk, “2012 yılında makinelerimizin bir kısmını yeniledik. 2013 yılı için de yeni makine yatırımları düşünüyoruz. Piyasa koşullarına göre hareket etmek durumundayız” dedi.

“Projeye yönelik üretim yapıyoruz”

Firma ortağı Akın Yuyar ise, firma olarak rotalarını büyümeye çevirdiklerini kaydetti. Firmanın bir önceki yıla göre 2011’de yüzde 50, 2012’de ise yüzde 5’lik büyüme sağladığını anlatan Yuyar, 2013 yılı büyüme hedefinin ise yüzde 20 olduğunu iletti. Yuyar, “Firma olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar bazen büyük bazen küçük oranda da olsa bir önceki yıla oranla büyüme kaydettik ve buna devam edeceğiz. Özellikle yurtdışı pazarda büyümeye devam etmek bizim açımızdan büyük önem taşıyor. Başta Amerika, Rusya olmak üzere Almanya, Yunanistan, Azerbaycan, Irak ve Türkmenistan’a ihracat yapıyoruz. Yeni ülkelere ihracat yapmak için çalışmalarımız sürüyor” açıklamasını yaptı. Projeye yönelik üretim yaptıklarının ve tamamen sipariş üzerine çalıştıklarının bilgisini veren Akın Yuyar, “Sektörde müşteri ihtiyaçlarının yüzde 90’ına kadar cevap verebilmekteyiz. En küçük kapı eşiğinden mezar taşına kadar her alanda müşteri isteklerini karşılayabilmekteyiz “diye konuştu.

“SON TEKNOLOJİ İLE ÜRETİM YAPIYORUZ”

Firmanın, kurulduğu ilk dönemlerde atölye olarak sadece iç pazara yönelik üretim yaptığını aktaran firma ortakları Remzi Boncuk (sağda) ve Akın Yuyar, bugün son teknoloji ile özel ürünler üreterek dünya pazarında faaliyet gösterdiklerini aktardı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.