Özentaş Gıda markalaşma yolunda

Bölge Ekleri - - BALIKESİR -

Gönen’de 2002 yılında kurulan Özentaş Gıda, 2006 yılından bu yana üretimini sürdürdüğü Gönen Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde ilave yatırımlarla bugün yıllık yaklaşık 50 bin ton çeltik işleme kapasitesine ulaştı. Firma, markalaşma amacıyla da çalışma yürütüyor.

Özentaş Gıda firma ortağı Furkan Taşçı, “Yapmış olduğumuz yatırımların yanında en önemli tarım havzaları arasında yer alan Gönen, Manyas ve Karacabey ovalarında 8 bin dönümden fazla arazide çeltik ekimi yapıyoruz. Fabrikamızda işlemiş olduğumuz çeltiğin önemli bir kısmını da kendimiz üretiyoruz” diye konuştu.

Yıllık 50 milyon doların üzerinde ticaret hacmine ulaşan sektörün önemli aktörleri arasında olduklarını belirten Taşçı, “Türkiye, 2008 yılındaki dünya gıda krizinden sonra çeltik ve pirinç üretiminde önemli mesafeler katetti. Üretim ve rekolte artışı fabrikaların kapasite kullanım oranlarını artırdı. Özentaş olarak biz de bundan payımıza düşeni aldık. Bugün yılın neredeyse tamamında çift vardiya ve tam kapasite ile çalışmalarımıza devam edi- yoruz. Ayrıca, bu süreçte Özentaş Gıda olarak markalaşma amacıyla da önemli adımlar attık” dedi.

Dünyanın en kaliteli pirinçlerinden biri olan Gönen Baldosu’nda Furkan Taşçı Gold, Furkan Taşçı ve Özentaş olmak üzere üç markayla pazarda yer aldıklarını dile getiren Taşçı, şöyle devam etti: “Osmancık Pirinci’nde de üç markayla sektörde yer alıyoruz. Bütün ürünlerimizde kaliteye büyük önem veriyoruz. Kaliteli üretim, şirket prensibimiz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.