Düzce TSO olarak yeni pazarların oluşumuna öncülük edeceğiz

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

İstanbul Sanayi Odası’nın yapmış olduğu Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu araştırmasında, ilimizde üretimi bulunan sekiz firma yer almaktadır. Bu firmaların merkezlerinin İstanbul olmasından dolayı ihracatları ilimize yazılmasa bile, üretimlerinin Düzce’de olması nedeniyle, yaşanan gurura kendimizi de dahil ediyoruz. Düzce’de öne çıkan sektörler; orman ürünleri ve mobilya, otomotiv yan sanayi, tekstil, metal ve gıda üretimidir.

2006 yılında kurulan Düzce Üniversitesi, hızla gelişmeye devam etmektedir. Sanayicilerimizin ve doğal olarak Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın göz bebeği olan üni- versitemizin bünyesinde, teknopark kuruldu. Bu kuruluşa, oda olarak biz de ortak olmuş durumdayız. Düzce Teknopark, firmalarımızın ve ilimizin gelişimine paralel olarak hızla gelişimini sürdürmektedir.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak yetki alanlarımız kısıtlı olsa bile, ilimizin gelişimi ve sanayicimizin menfaatleri doğrultusunda sorun ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için her kulvarda çalışacağız. Ortağı ve paydaşları arasında yer aldığımız Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan üyelerimizin daha fazla ve etkin faydalanabilmesi için çalışmalar yapacak ve üyelerimizin bu kurumdan daha elverişli şekilde faydalanmalarını sağlayacağız. Hazine Müsteşarlığı’nın sanayicilerimiz için geliştirdiği hibe ve teşvikleri üyelerimize en iyi şekilde anlatarak, bu imkanlardan faydalanmalarını sağlayacağız. Birçok Avrupa fonu sanayiciler için çok özel programlar geliştiriyor. Özellikle KOBİ sınıfındaki sanayicilerimizin bu tür imkanları kullanmak konusunda bilgi ve tecrübe sorunları var. Bu sorunların aşılması için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz.

Düzce’mizin ticaretin başkenti olan İstanbul’a olan yakınlığından da faydalanarak, uluslararası arenada nitelikli yatırımcılar ile var olmaya çalışacağız. Bununla birlikte mevcut üyelerimizin ihracat potansiyellerini ortaya çıkarabilmek için, yeni uluslararası pazarların oluşumuna öncülük etmeyi planlamaktayız.

Oda olarak şeffaf yönetim ilkesini benimsiyoruz. Üyelerimize ve Düzce’ye en iyi hizmeti en şeffaf şekilde ulaştırmanın gayreti içinde olacağız. Üyelerimizin sorun ve isteklerini kendi işimiz bilerek mücadele edecek ve Düzce’nin gelişmesi için çalışacağız. Düzce’nin ve Düzce’deki sanayicinin menfaatine olan her konuda aktif, kararlı ve cesur adımlar atacak, Düzce’nin 2023 vizyonuna ulaşabilmesi için var gücümüzle çalışacağız.

1999 yılında yaşanan depremlerin ardından 2001 yılında il statüsüne kavuşmuş ve kalkınmada öncelikli bölgeler arasına alınmıştır. Bu tarihten sonra hızlı bir yapılanma sürecine giren ilimiz, Beyköy bölgesine açılan iki organize sanayi bölgesi sayesinde...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.