OSB, ekonominin kalkınmasında lokomotif görevini üstlenecek

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

mamlandı. İlave alan arsa bedelleri (altyapı hariç) 2013 yılı 2’nci altı aylık dönemi için ön cephe ve arazi meyili de dikkate alınarak, güney kısmındaki parseller 40 TL/m2 orta kısmındaki parseller 50 TL/m2 ve kuzey kısmındaki parseller 60 TL/m2 olup, parsel tahsislerine başlanılmıştır. Kamulaştırma yapılamayan 2’nci etap alanı için çalışmalar devam etmektedir. 2013 yılı sonuna kadar kamulaştırma yapılarak, altyapısının bitirilmesi planlanmaktadır.

Bolu Karma ve Tekstil İhtisas OSB, Bolu Belediyesi’ne ait Atıksu Arıtma Tesisi’ne bağlanması kapsamın- da, Atıksu Terfi Merkezi inşaatlarına başlanmış ve 2012 yılında bitirilmiştir. Atıksu terfi hattının döşenmesi işi, Bolu Belediyesi’nce yapılmıştır. Ayrıca, şu anda kullanılmakta olan içme suyu deposu, ihtiyacı karşılayamadığından 100 metreküplük yeni bir içme suyu deposu inşaatına başlanılmış ve 2012 yılında bitirilerek işletmeye açılmıştır.

Bolu Karma ve Tekstil İhtisas OSB’nin enerji temini bu güne kadar Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) tarafından karşılanmaktaydı. Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) ile bağlantı anlaşması ve sistem kullanım anlaşması imzalanmış olup, SEDAŞ’tan yapılan enerji bağlantısı 1 Nisan 2012 tarihinde iptal edilerek TEİAŞ’ın Bolu II TM’nin OG barajından H-17 ve H-18 no’lu hücrelerine bağlantı yapılarak enerji alınmaya başlanmıştır. Bölgemizin tarife grubu ‘Sanayi I’ olarak belirlenmiş olup, dağıtım ve kayıp kaçak bedeli ödenmediğinden firmalarımızın elektrik enerjisi faturalarında yüzde 10’un üzerinde bir indirim sağlanmıştır.

Mevcut OSB’nin her türlü altyapı hizmetlerinin tamamlanmış olması, ulaşım ve nakliye avantajlarının yanında istihdama cevap verebilecek yeterli elemanın bulunması, Tevsii Organize Sanayi Bölgemizin cazibesini artırıyor. OSB’miz ilin istihdamdaki lokomotifi olmaya adaydır.

Bolu Karma ve Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapısı tamamlanmıştır. Faaliyetteki firmalarda yaklaşık 3 bin 500 kişilik istihdama ulaşılmıştır. Bolu Karma ve Tekstil İhtisas OSB ilave alanı, mevcut OSB’ye bitişik 743 bin 344 metrekare...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.