Hedef, Bilecik’i dünyaya tanıtmak

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

ne alarak, bir çalışma programı hazırladık. Bu kapsamda ilk olarak, altyapı, ulaşım, su, çevre dizaynı ve temizlik konularındaki ihtiyaçları giderdik. Şu an Türkiye’deki çoğu şehirden daha iyi ve sağlam olan bir altyapıyı meydana getirdik. Beş kilometre dahi sıcak asfaltı olmayan bir şehrin bugün neredeyse adım attığımız her yerini sıcak asfalt ve parke haline getirdik. Öte yandan Türkiye’nin en sağlıklı sularından olan Bozüyük ilçesi sınırları içindeki Karasu’yunu 60 milyon TL yatırım yaparak Bilecik’e ve ilçe ve beldelerimize 126 kilometrelik bir hat ile getirdik. Halkımıza arzu ettiği temiz suyu sunma iddiasını gerçekleştirdik. Bununla birlikte kenti doğalgaz ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimizde altı adet olan çocuk parkını 86’ya çıkarmanın yanı sıra, uygun olmayan koşullarda pazar ihtiyacını karşılayan vatandaşlarımızın hizmetine 20 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Kapalı Pazar’ı sunduk. İçinde bulunduğumuz Belediye Sarayı binamızı atıl durumdan kurtararak, restorasyonunu yapmak suretiyle hizmete koyduk.

Bilecik Belediye Başkanı olarak, ikinci aşamada ise kendimize hedef olarak, şehrin vizyonunu güçlendirecek dev eserleri vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı koyduk. Her ay vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla çıkardığımız ‘Gelişen Bilecik’in Sesi’ gazetemizde belirttiğimiz ‘Biz sadece yapabileceklerimize söz verdik; söz verdiklerimizi ise yerine getirdik’ anlayışıyla, ‘11 Plakalı Bilecik’e 11 Dev Proje’ sloganıyla yolumuza devam ettik. Bu kapsamda, Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi gibi yüz yıllarca hizmet verebilecek bir eser başta olmak üzere, Hamsu Vadisi Projesi, Pelitözü Gölpark Açık Hava Tiyatrosu, Kayı Plaza, Karasu Vadisi Projesi, Su Eğlence Dünyası, kapalı spor salonu, kapalı pazar yeri, alt ve üst geçitleri ile ihalesini yaptığımız Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali gibi eserleri sayabiliriz.

taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek olan kuruluş ve kurtuluş beşiği, Şeyh Edebali diyarı olarak tarif ediyoruz. Bilecik, Osmanlı’nın kuruluşuna tanıklık ettiği gibi, Kurtuluş Savaşı’nın önemli olayları olan İnönü Savaşları’nın da yapıldığı...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.