Bozüyük, sanayi ve lojistikte iddialı

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

İlçemizin doğusunda yaklaşık 5 milyon 250 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren organize sanayi bölgemiz (OSB) mevcuttur. Bölgedeki 82 adet parselin 36'sı yatırımcılara tahsis edilmiş olup, 46 adet parsel yatırıma hazır halde beklemektedir. OSB'mizde şu anda 14 firma aktif olarak çalışmakta ve bu firmalarda yaklaşık bin 200 kişi istihdam edilmektedir. Sanayisi ile daima ön planda yer alan Bozüyük, çok yakın gelecekte tamamlanacak hızlı tren, lojistik köy gibi yatırımlar ile ulaşım ve lojistik hareketlilikte de iddialı bir merkez haline gelecektir.

2023 vizyonu içerisinde Bozüyük’ün 150 bin nüfuslu, ekonomik ve sosyal altyapısı oturmuş ve büyümeye yönelik planları yapılmış, sanayi üretimi yanı sıra bacasız sanayi olarak üniversite altyapısını da oluşturmuş, ekonomik krizler karşısında alternatif üretim imkanlarına sahip, insana ve çevreye saygılı, dengeli büyüyen bir kent olmasını hedefliyoruz. TOBB camiası önderliğinde gerek il, gerekse de ilçe bazında valilik, yerel yönetimlerimiz ve sivil toplum kuruluşları nezdinde hep birlikte hareket etmeyi ve çalışmayı ilke olarak benimsemiş bulunuyoruz.

60 bin merkez nüfuslu bir sanayi kenti. Coğrafi olarak İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya gibi büyük kentlerin ulaşım güzergahları üzerinde lojistik ve ulaşım anlamında stratejik bir noktada yer alıyor. Bu özelliği ile Bozüyük her geçen gün gerek mevcut...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.