Mersin istihdamında lokomotif görevini üstlendik

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

döndüğünün de bir göstergesi. Yine 2013 yılının ilk 10 ayında, 104 milyon 153 bin 783 standart metreküp doğalgaz tüketilirken, doğalgazdaki en fazla artış yüzde 7 ile ekim ayında yaşandı. 2013 OcakEkim dönemindeki su tüketimi de 64 bin 390 metreküp olarak gerçekleşti.

Havayolu, karayolu, demiryolu ve denizyolu ile İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun dünyaya açılan kapısı olan Mersin, organize sanayi bölgesinin de her geçen gün ivme kazanması ile tam manasıyla bir sanayi kenti oldu. Bizler, MTOSB’ye yeni yatırımcıların gelmesi adına, bölgemizi bir cazibe merkezi haline getirmek adına çabalıyoruz. Her geçen gün artan sanayi yatırımlarıyla MTOSB, Türkiye’de sanayileşmeye en büyük katkıyı sağlayan bölgelerden biri olma yolunda ilerliyor. MTOSB’de her ge- çen gün artan bir üretim kapasitesi var. Bu üretime bağlı olarak da iş gücü artıyor. Bölgemiz, kentin istihdam anlamındaki lokomotifi olma görevini çok iyi şekilde üstlenmiş durumda. Özellikle yönetim kurulumuzun yoğun çabaları ile Türkiye’nin dev firmaları bir bir MTOSB’yi tercih etmeye başladı.

Yatırım hamleleri Mersin’e doğru kaymaya başladıkça da, kentin istihdamına katkı sunmaya devam ediyoruz. İkinci bölgeden sonra şu an üçüncü bölgeye de yoğun bir talep söz konusu. 100’ü aşkın firma 3’üncü organize sanayi bölgemizden yer talep ediyor. Bu noktada yönetim kurulumuzun ve bizlerin en çok dikkat ettiği konu ise, yatırım yapacak olan firmaların istihdama ne oranda katkı sağlayabileceği. Biz istiyoruz ki; 3’üncü bölgede yatırım yapacak olan firmalarımız, kentin istihdamına doğrudan katkı sağlayacak firmalar olsun. MTOSB olarak kentimize bir nebze de faydamız olması adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) olarak eğitime büyük önem veriyoruz. Bu anlamda MTOSB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, temmuz ayında imzalanan protokolle Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bölgemize devredildi. 425 öğrencimizin bulunduğu okulumuzda asıl...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.