MKM Maltaş, 2023 hedeflerini büyüttü

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

Madencilik sektöründe faaliyet gösteren MKM Maltaş, Türkiye’nin 2023 planları doğrultusunda kendi hedeflerini büyüttü. Ar-Ge çalışmalarının sürekli olarak devam ettiğini belirten MKM Maltaş Maden Genel Müdürü Süleyman Maltaş, önümüzdeki 10 yıllık planlarını aktardı. 2014 yılı bütçelerini ve beş yıllık planlarını mikro düzeyde belirlediklerinin altını çizen Maltaş, “Ancak asıl hedefimiz 2023 yılında tamamlanmış olacak. Anılan dönemde özellikle mineral teknolojileri üreten Kütahya’da iki fabrika; Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde lojistik ve depolama merkezleri ve dolum tesislerine sahip bir firma olmak istiyoruz” dedi.

Firmalarında Ar-Ge çalışmalarının sürekli devam ettiğini belirten Süleyman Maltaş, pazara iki yeni ürün sunmak için çalıştıklarını açıkladı. Bugün itibarıyla 50 kişilik bir ekiple yola devam ettiklerini anlatan Maltaş, “Kütahya 1’inci OSB ya da 2’inci OSB’de uygun bir parsel bul- mamız halinde şu anki istihdamı iki katına çıkararak, katma değeri yüksek ürünler üreten üçüncü fabrikamızı kurma düşüncesindeyiz” açıklamasında bulundu.

“Katma değeri yüksek ürünlere odaklandık”

Madencilik sektöründe faaliyet gösterdiklerini, ancak tedarikçi olarak hayvancılık, seracılık ve gübre sektörlerine hammadde temin ettiklerini ifade eden Süleyman Maltaş, “Ayrıca endüstriyel üreticilere ve kimya sanayine malzeme hazırlayarak, mineral teknolojileri üretip, farklı sektörlerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sektördeki güçlü firmalardan biriyiz. Özellikle manyezite dayalı ürünler ile adımızı tüm Avrupa ve dünyada duyurduk. Standartlarımızı oluşturduk, kalite belgelerimizi tamamladık ve pazardaki yerimizi aldık” şeklinde konuştu.

Katma değeri yüksek ürünlerle marka de- ğerlerini artırmayı amaçladıklarına işaret eden Maltaş, “İhraç kalemlerimiz, tarım ve hayvancılık sektörlerinin ihtiyacı olan mineral katkıları için ürettiğimiz madene dayalı kalsine manyezit ve magnezyum sülfattır. Ayrıca demir-çelik, seramik, döküm, kağıt, sondaj, boya, izolasyon ve yapı kimyasalları gibi alanlara da hammadde temini gerçekleştiriyoruz” şeklinde bilgi verdi. 2013 büyüme hedeflerinin beklentilerin üzerinde sonuçlandığına dikkat çeken Maltaş, ayda 30 konteyner ihracat yapmayı hedeflediklerini ancak fakat gelen talep doğrultusunda ayda 40 konteyner ihracat gerçekleştirdiklerini vurguladı. Maltaş, önümüzdeki yıl aylık 75 konteynerlik ihracat yapmak istediklerini söyledi.

Genel Müdür Süleyman Maltaş, 2013 büyüme hedeflerinin beklentilerin üzerinde sonuçlandığına dikkat çekti. Maltaş, ayda 30 konteyner ihracat yapmayı hedeflediklerini, ancak gelen talep doğrultusunda ayda 40 konteyner ihracat gerçekleştirdiklerini...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.