Öztaş, tesis yatırımıyla faaliyet alanını genişletti

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

Sanayi kuruluşlarının yatırımlarına yönelik çelik yapıların imalat ve montaj işlerini yapan Öztaş Makine; firmalara hammadde kırma, öğütme, taşıma, stoklama, dozajlama gibi konularda hem tasarım hem de proje aşamasında destek veriyor.

Firma, bu yıl yaptığı yatırımla tesisini genişletti. 2011 ve 2012 yıllarında metal satışı ve depolama alanına yaptıkları yatırımlarla, imalatlarında çeşitlilik sağladıklarını söyleyen Öztaş Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztaş, önümüzdeki yılın ekonomik koşullarına göre yatırım planlarını şekillendireceklerini ifade etti. Öztaş, müşterilerine hem tasarım hem de proje aşamasında destek verdiklerini aktardı. Tamamlanan projelerin hayata geçirilmesi esnasında tüm detaylarıyla tasarımdan montaja kadar hizmet verdiklerinin altını çizen Öztaş, “Firma olarak bu yıl tesis yatırımı gerçekleştirdik. Mevcut 2 bin 500 metrekarelik faaliyet alanımızı 4 bin metrekareye çıkardık” bilgisini verdi. 2012 ve 2013 yıllarının firmaları açısından olumlu geçtiğini söyleyen Öztaş, “Malzeme satış kısmını çeşitlendirdik ve ciromuzda önemli bir artış sağladık” dedi.

Mahmut Öztaş, “Borusan marka boru ve profil Tat Metal galvaniz ve trapez sac, Kroman hadde ve mamullerinin satışlarını yapıyoruz. Aynı zamanda sanayinin ihtiyacı olan sac ve diğer malzemelerin fason olarak kesim, satış ve imalat faaliyetlerini yürütüyoruz” diye konuştu.

“Kütahya’da büyümekte olan sanayi, bizim gibi firmalar için potansiyel bir pazar” diyen Öztaş, “Firma olarak bu pazardan önemli ölçüde faydalanabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 2014 sonrası için sermaye yapımızı güçlendirerek büyümek, bu sayede kriz ve benzer durumlardan etkilenmeden faaliyetlerimizi devam ettirmek istiyoruz”dedi. Öztaş, Kütahya’ nın sanayi açısından henüz istenilen noktaya gelemediğini savundu. Kütahya’nın gelişen ve büyüyen bir pazara sahip olduğunu söyleyen Öztaş, “Şu anda sanayi açısından gelişmişlik hala istenilen seviyede değil. Büyümek ve gelişmek için gerekli olan potansiyel mevcut” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.