Ali Onbaşı Süt Ürünleri, 2014’te ihracata başlamayı planlıyor

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

Tavşanlı ilçesinde bulunan fabrikalarında, 65 çalışanıyla faaliyet gösteren Ali Onbaşı Süt Ürünleri, günde 100 ton süt işleme kapasitesine sahip. İç pazardaki yerini sağlamlaştırmayı ve sektörde tercih edilen ilk markalardan biri olmayı hedefleyen firma, 2014 yılında ihracata da başlamayı planlıyor.

Gıda sektöründe son yıllarda daha rekabetçi bir ortamın var olduğunu savunan Ali Onbaşı Süt Ürünleri Genel Müdürü Özlem Özdemir Yenilmez, bu doğrultuda çalışmalarının devam ettiğini, marka bilinirliğini artırma ve geniş ürün yelpazesine sahip olma hususunda titizlikle çalıştıklarını kaydetti. “Firma olarak kalite, güvence ve istikrarlı politikalarla, gün geçtikçe sektördeki yerimizi sağlamlaştırıyoruz” diyen Yenilmez, “Bulunduğumuz pazarda nihai tüketicilerin taleplerini göz önünde tutarak, kalitemizden ödün vermeden sağlam bir yere sahip olma hedefindeyiz” şeklinde konuştu. Ürün çeşitliliğine büyük önem verdiklerini belirten Yenilmez, şunları kaydetti: “Bu yıl gerçekleştirdiğimiz yeni düzenleme ve yatırımlarla, kaşar peyniri imalat ünitemizi genişlettik. Böylece kapasitemizi de artırmış olduk. Makine parkına da bazı eklemelerde bulunduk. Dilimli kaşar peyniri ürünümüz için, dilimleme ve ambalajlama makineleri alımı gerçekleştirdik.”

Türkiye pazarında söz sahibi olan firmalar arasında girmek için, marka bilinirliklerini artırma çalışmalarının devam

ettiğini bildiren Yenilmez, “Türkiye pazarındaki yerimizi sağlamlaştırmak, sektörde tercih edilen ilk markalardan biri olmak istiyoruz. 2014 yılında ihracata başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Yenilmez, üretici firma oldukları için sürekli yatırım yapmak durumunda olduklarını belirterek, “Rekabet koşullarına ayak uydurmak ve ürün kalitemizde standardımızı devam ettirebilmek için yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıl, kapasite artırımı çalışmalarına devam edeceğiz. Mevcut yerimizde ek bina yatırımı gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.