Yıldızeli Mutfak, üretiminin %40’ını ihraç etmeyi hedefliyor

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

Başta Fransa ve Almanya olmak üzere yurtdışına da ürün gönderdiklerini belirten firma sahibi Reyman Yıldızeli, imalatlarının yüzde 40’ını ihraç etmeyi hedeflediklerini söyledi. Yıldızeli, bu kapsamda Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdiklerini aktardı

Endüstriyel mutfak sektöründe faaliyetlerini sürdüren Yıldızeli Mutfak, müşterilerine yurt içi ve dışında hizmet veriyor. Başta Fransa ve Almanya olmak üzere yurtdışına ürün gönderen firma, imalatının yüzde 40’ını ihraç etme hedefiyle Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdi.

Endüstriyel mutfak alanında üretim gerçekleştirdiklerini belirten Yılıdızeli Mutfak firma sahibi Reyman Yıldızeli, TSE, İSO 9001 ve CE belgeleri ile yurt içi ve dışındaki müşterilerine en iyi hizmeti vermek için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Proje odaklı çalışan firmalarının standart cihazlarla ilgili Ar-Ge çalışmalarına devam ettiğini anlatan Yıldızeli, “Yurtdışında pazarı olan bir ürün üzerinde çalışmalarımızı bitirmek üzereyiz. En kısa zamanda ürünümüzü piyasaya süreceğiz” dedi. Firmalarının başta Fransa ve Almanya’ya cihazlarını ihraç ettiği bilgisini veren Yıldızeli, “Yurtdışında endüstriyel mutfak ürünlerinin çok pahalı olması bizim için büyük bir şans oldu. Amacımız, en azından imalatımızın yüzde 40’ını yurtdışına göndermek. Bunula ilgili Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklamasını yaptı. 2013’ün satışları açısından istikrarlı bir yıl olduğunu kaydeden Yıldızeli, “Yakaladığımız bu istikrarı 2014’te de devam ettirmek. Bununla ilgili pazarlama çalışmalarımıza ve projelerimize son hızla devam edeceğiz” diye konuştu.

1976 yılında adım attıkları sektörde 1995 yılında imalat kararı aldıklarını anımsatan Reyman Yıldızeli, “Amacımız, ürünlerimizi başta Balıkesir olmak üzere, yurdumuzun dört bir tarafına ve yurtdışına ulaştırmanın yanı sıra kaliteli ürünler ve yaygın servis ağımızla gıda ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalara, talepleri doğrultusunda en iyi hizmet vermek” dedi.

Sektörde yaşanan sıkıntılara yönelik değerlendirmelerde de bulunan Reyman Yıldızeli, sektörde faaliyet gösteren merdiven altı işletmelerin çokluğundan yakındı. Yıldızeli, “Hiçbir kaydı bulunmayan işletmeler piyasada haksız rekabet ortamı yaratıyor. Bunlardan kaynaklanan sıkıntıları da yavaş yavaş aşıyoruz” diye konuştu.

Piyasaya yeni ürün sunacak

Proje odaklı çalışan firmalarının standart cihazlarla ilgili Ar-Ge çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Reyman Yıldızeli, “Yurtdışında pazarı olan bir ürün üzerinde çalışmalarımızı bitirmek üzereyiz. En kısa zamanda ürünümüzü piyasaya süreceğiz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.