Helsan, Balıkesir OSB’deki yeni tesisine taşınacak

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

Helsan Helezon Genel Müdürü M. Niyazi Eğinlioğlu, faaliyetlerini halen Balıkesir Yeni Sanayi Sitesi’nde sürdürdüklerini, 2014 yılında ise Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımına devam ettikleri yeni tesislerine taşınacaklarını kaydetti

Faaliyetlerini halen Balıkesir Yeni Sanayi Sitesi’nde sürdüren Helsan Helezon Sanayi, 2014 yılında Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımına devam ettiği yeni tesisine taşınacak.

Sektörde 40 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Helsan Helezon Genel Müdürü M. Niyazi Eğinlioğlu, 1973 yılında kurulan işyerinin, 1994 yılında şirketleştiğini ve Helsan Helezon Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. unvanı ile hizmet vermeyi sürdürdüğünü söyledi. Eğinlioğlu, helezon taşıyıcılar, bantlı taşıyıcılar, dökme yem tankerleri, kovalı ve zincirli elevatörler ile toprak delici burgular başta olmak üzere sektörlerinde, müşterilerinin istekleri doğrultusunda her türlü ihtiyaca cevap verebildiklerini kaydetti. Eğinlioğlu, “Balıkesir Yeni Sanayi Sitesi’ndeki işyerinde dar bir alanda faaliyet gösteriyoruz. İmalatı yapılan ürünlerin hammaddeden mamul hale gelinceye, hatta bu ürünlerin stok halde tutulmasına kadar olan süreç, geniş alanda çalışma gereğini ortaya koymaktadır” dedi. Eğinlioğlu, mevcut makine parkını yenileştirmek ve geliştirmek için yatırımlarının devam edeceğini belirterek, taşıyıcı ürünlerin yanı sıra mühendislik ve taahhüt işleri gerçekleştirdiklerini de ifade etti. Eğinlioğlu, yurt içinden ve dışından gelecek taleplere cevap vermek üzere, gerekli donanıma sahip olduklarını da ifade etti. Helsan olarak ihracata önem ver- diklerini aktaran Eğinlioğlu, Fransa, Cezayir, Bulgaristan, Libya, Ürdün, Özbekistan ve Kazakistan’a ihracat gerçekleştirdiklerini kaydetti. 2014 yılı için ihracatta yeni pazar arayışında olacaklarını vurgulayan Eğinlioğlu, şöyle konuştu: “Üretimlerimizin yaklaşık yüzde 30’unu ihraç ediyoruz. Özellikle 2014 yılı için hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarda büyüme göstermeyi planlıyoruz. Yeni Sanayi Sitesi’nde bulunan işyerlerimizin dağınık olması, üretim kapasitesini olumsuz etkilemektedir. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılacak taşınma neticesinde, tüm işlerin tek çatı altında toplanması, üretim kapasitesini en az yüzde 30 artıracaktır.”

Makine yatırımını sürdürecek

M. Niyazi Eğinlioğlu, mevcut makine parkını yenileştirmek ve geliştirmek için yatırımlarının süreceğini belirterek, yurt içi ve dışından gelecek taleplere cevap vermek üzere, gerekli donanıma sahip olduklarını ifade etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.