Seray Ayakkabı ve Terlik üretim kapasitesini artıracak

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

Balıkesir’in ilk ayakkabı ve terlik üreticilerinden biri olduklarını belirten Seray Ayakkabı ve Terlik firma ortağı Bedri Kurtoğlu, yıllık 1milyon 500 bin çift üretim kapasitesiyle faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Neredeyse tam kapasite çalıştıklarını anlatan Kurtoğlu, yaptıkları üretimin yüzde 20’sini başta İngiltere ve İtalya olmak üzere birçok ülkeye ihraç ettiklerini kaydetti.

Her geçen yıl Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına devam ettiklerinden bahseden Kurtoğlu, Türkiye genelinde 20 bayileri bulunduğunu dile getirdi. Polaris, Jump, Flo gibi önde gelen ayakkabı markalarına üretim yaptıklarını vurgulayan Kurtoğlu, “Ayrıca İtalya’nın adından söz ettiren iki ayakkabı firmasına da imalat gerçekleştiriyoruz. 2014 yılında ise üretim kalitemizi yükseltmeyi ve üretim kapasitemizi artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Üretimde 17 yılı geride bıraktıklarına da değinen Kurtoğlu, 1996 yılında Balıkesir Yeni Sanayi Sitesi’nde üretime başladıklarını hatırlattı. 2010 yılında ise yaptıkları yatırımla üretim tesislerini Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 7 bin 5 yüz metrekaresi kapalı, toplam 10 bin metrekarelik tesislerine taşındıklarını anlatan Kurtoğlu, “Üretimde farklı kalite metotlarımız var. Kalitemizi, 2005 yılında İsviçre’de aldığımız dünya kalite ödülüyle de taçlandırdık” açıklamasını yaptı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.