Ferçelik ihracata odaklandı

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

Bisiklet ve motorsiklet için şase imalatı yapan Ferçelik, yeni dönemde ihracata odaklanacak. Ferçelik Bisiklet firma sahibi Ferudun Çelik, “Yaklaşık üç ay önce katıldığımız İtalya’daki fuarda çok olumlu tepkiler aldık. Bizim için üretim yapın diyen beş firmayla görüşmelerimiz devam ediyor. Bu görüşmelerden olumlu sonuç almamız halinde ihraca başlayacağız” dedi. Son iki yıldır durağan seyreden sektörlerinde motorsiklet şasesinde yaşanan hareketliliği önemli bulan Çelik, “Son altı aydır işlerimiz bu yönde ilerliyor. Bundan iki yıl önce Avrupa’da Çin ile rekabet edemezken onlarda artan maliyetler sayesinde Avrupa pazarına da girmeye başladık. Bunun sonucu olarak İtalya’daki fuarda beş yeni bağlantı bulduk” diye konuştu.

İhracat noktasında bugüne kadar sadece Hollanda’ya özel imalatlar yaptıklarını bil- diren Çelik, artık seri imalatlar yapacak iş ortaklıklarına ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

Yatırımlarından da söz eden Çelik, “Son dönemde yaptığımız yatırımlarla birlikte işimizi kolaylaştıracak ve kaliteyi arttıracak makina yatırımlarına yöneliyoruz. CNC kontrollü makina ve lazerle kesim makinalarıyla ilgili yatırımlarımız bulunuyor. TSE, TSEK, ISO 9001 kalite belgelerine sahibiz. Şirket prensibi olarak kaliteye oldukça önem veriyoruz. Üretimlerimizde ürünlerin tamamında kırılma, patlama ve çekme testlerini yapıyoruz. Dayanıklılığına bakıyoruz. Çıkan bütün ürünlerimizde boyasından tutun da eğilmesine kadar bütün testleri uyguluyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.