Karesi Asansör, AB’ye uygun üretimi belgelendirdi

Bölge Ekleri - - ANASAYFA -

Karesi Asansör Genel Koordinatörü Alaettin Boyar, Avrupa Birliği işaretlemesi ve belgelendirilmesinin zorunlu hale getirmesiyle, firma olarak AB normlarına uygunluk için çalışmalarına başladıklarını ve yapılan denetim sonucunda, H modülü CE işaretini aldıklarını söyledi.

Sektörde uzun bir geçmişi geride bıraktıklarını vurgulayan Boyar, “1992 yılından itibaren sektöre hizmet veriyoruz. Kurulduğumuz günden itibaren kaliteden ödün vermeden bugünlerimize başarıyla geldik. Hedefimiz bundan sonraki yıllarda daha iyi yerlere gelmek” dedi. Asansör montaj sürelerini kısaltabilmek için teknolojik gelişmeleri takip ettiklerini belirten Boyar, Ar-Ge çalışmalarının da hızla devam ettiğini kaydetti.

Yaklaşık bin metrekarelik kapalı alanda üretim yaptıklarını vurgulayan Boyar, “İmalatımızı gerekli makine ve teçhizatla güçlendirerek yeni logomuz ile 30 kişilik deneyimli kadromuzla, üretimimize hız ve kali- te sağladık. Avrupa Birliği işaretlemesi ve belgelendirilmesinin zorunlu hale getirmesiyle, AB akreditasyon teşkilatına kayıtlı Szutest tarafından yapılan denetim sonucunda, H modülü CE işaretini, ürünlerine iliştirme hakkına ve yetkisine sahip olup, bölgemizde güvenilir bir marka olduk” dedi. Ayrıca ISO 9001 kalite belgesine sahip olduklarını kaydeden Boyar, “Belgelerimizle birlikte Balıkesir ve çevresi olmak üzere, diğer bölgelerle genişleyen müşteri portföyü sayesinde tanınmış bir firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.