İAOSB, geleceğin nitelikli ara eleman ve mühendis adaylarını yetiştiriyor

Bölge Ekleri - - IZMIR BÖLGE -

Bünyesinde yer alan Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yüzde 100 burslu eğitim veren İzmir Atatürk OSB, burada geleceğin ara elamanları ile mühendis adaylarını yetiştiriyor. İzmir Atatürk OSB’nin faaliyete geçtiği 1990 yılından bugüne, sahip olduğu potansiyel ve yarattığı katma değer ile hem İzmir’in hem de Türkiye’nin önemli üretim ve istihdam üslerinden birisi olma misyonunu başarıyla sürdürdüğüne dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş, “Önemli projelerimizin başında Özel İAOSB Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer alıyor. Geleceğin nitelikli ara eleman ve mühendisleri için herkesin elini taşın altına koyması lazım. Okulumuzda tüm öğrencilerimiz yüzde 100 burslu. Tüm ihtiyaçları bölgemiz tarafından karşılanıyor. İAOSB olarak bugüne değin ürettiklerimiz ile Türkiye’nin öncü ve saygın bir sanayi üssü olduk. Bundan böyle de sanayici- lerimiz ile birlikte bu misyonu aynen devam ettireceğiz” dedi.

“Çevre dostu bir OSB olarak faaliyet sürdürüyoruz”

İAOSB’nin, sanayicinin girişimci ruhunu ortaya koyan bir örnek olduğuna dikkat çeken Hilmi Uğurtaş, “Bölgemiz, üretim için şart olan düzenli enerji tedariki, su-atıksu ve çevre yönetimi, lojistik imkanları, iletişim ağları, altyapısı ve güvenliği ile gelişmiş ülkelerdeki işletmelere sağlanan altyapı kalitesini sunuyor. Coğrafi konumu gereği doğa ile iç içe olan bir alanda bulunan bölgemiz, Türkiye’deki OSB’lerde ilk atıksu tesislerini kurarak ve çevreci uygulamalarını güçlendirerek, çevre dostu oldu” diye konuştu.

İAOSB olarak, altyapının yanında üstyapı kazanımları ile de şehir-sana- yi dostluğunun en iyi örneklerinden birini sunmaya devam ettiklerini dile getiren Hilmi Uğurtaş, “Sanayicilerimizin destekleri ve katılımları ile vizyonumuzu sadece üretim ve istihdam yaratmaktan çok daha geniş bir perspektife taşıdık. Yedi gün 24 saat yaşayan bir bölge hedefi ile eğitim, sağlık, sanat, kültür, spor gibi yaşamsal alanlarda da bölgemizi bir merkez haline getirdik” şeklinde konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.