İZFAŞ, fuarlarıyla tasarımda markalaşmak istiyor

Bölge Ekleri - - IZMIR BÖLGE - Z. GÜL ŞENER İZFAŞ Yönetim Kurulu M. Üyesi

İzmir, 2015 yılında, hedefleri doğrultusunda yenilenmiş fuarcılık anlayışı ile uluslararası standartlara uygun fuar alanına kavuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir’e kazandırılan fuarizmir, bugün itibarıyla Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar kompleksi olarak, Türkiye’nin fuarcılık anlayışının yenilenmiş yüzüyle dünyanın dört bir yanından gelen sektör profesyonellerinin en önemli buluşma noktası oldu.

Bu yıl rakamlarımızda öngördüğümüz şekilde büyümeler yaşadık, ancak bizim için esas nokta geleceğe yatırım yapmak. İşte bu yüzden 2018 yılı, fuarcılık vizyonumuz doğrultusunda önemli adımların atıldığı kritik bir yıl oldu. Fuarcılık ve İzmir’in geleceği için en büyük hedefimiz tasarımda markalaşmak. 2018 yılında gelinlik, doğal taş, ayakkabı, deri, ha- zır giyim, zeytin ve zeytinyağı, organik ürünler ile turizm sektörlerinde tüm dünyadan binlerce satın alımcının katıldığı 12 ihtisas fuarı gerçekleştirdik. Fuarcılık sektöründe İzmir kendini kanıtladı. Şimdi dünyadaki gelişmeleri takip edip, İzmir’i tasarım ve inovasyonun başkenti haline getirecek çalışmalar yapma zamanı.

If Wedding Fashion'da moda ve tasarım ön plana çıkacak

Fuarizmir, 2019’da artık yaratıcılığın ve tasarımın merkezi haline gelen bir fuar kompleksi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bununla ilgili ilk adımları, fuarizmir’in ve Türkiye’nin global ölçekte en büyük temsilcilerinden olan If Wedding Fashion İzmir ile İzmir Mermer Fuarı’nda attık. 83 ülkeden 21 bin 744 ziyaretçi ile noktalanan fuarımız, 23 bin 549 metrekare kullanılan net alanı ile Avrupa’nın en büyüğü oldu. If Wedding Fashion İzmir, 2019 yılında moda ve tasarımla ön plana çıkacak. Defilelerle bir moda şölenine dönüşecek fuarımızda Gelinlik Tasarım Yarışması bu kez ‘Sadelikteki Yaratıcılık’ temasıyla 10’ncu kez düzenlenecek.

Bu yıl 24’üncü kez gerçekleştirdiğimiz Marble İzmir Fuarı ile eşzamanlı düzenlenen tasarımcı platformu, sektör sohbetleri, Dünya Doğal Taş Forumu gibi etkinlikler kapsamında Türk doğal taşının kullanım alanları ve standartları ile yerli katılımcı ve ziyaretçileri bilgilendirdi. 2018’de başlayan doğal taşın şekil değiştirme hareketi, 2019’da çeyrek asrını tamamlayacak olan Marble İzmir Fuarı’nda kendini gösterecek. Marble İzmir Fuarı, Uluslararası Taş Kongresi ile 2019 yılında sektöre damga vuracak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.