Bölgemizde, 10 bin kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz

Bölge Ekleri - - KAYSERI - ABDULLAH OĞUZBAŞ Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı

Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi, 1998 yılında 450 hektar alan üzerinde Kayseri’nin 3. OSB’si olarak kuruldu. Kısa sürede şehrin önemli yatırım merkezlerinden biri olan bölge bugün itibarıyla 604 hektarlık alan üzerinde faaliyet gösteriyor. Kayseri ve ülke ekonomisine katkı sağlamak, toplumsal kalkınmaya faydalı olmak, sanayicilere en iyi hizmeti yerinde verebilmek amacıyla yola çıktık. Şu anda yaklaşık 6 bin kişiye istihdam sağlıyoruz ve bu rakamın önümüzdeki yıllarda 10 bin kişiye çıkacağını öngörüyoruz.

Kayseri Sanayi Odası iştiraki olan Mimarsinan OSB’de şu anda bölgemizde 372 sanayi parselimiz ve 24 hizmet destek alanımız var. Bölgemizde ağırlıklı olarak gıda firmaları faaliyet gösteriyor. Gıda işletmecileri, 125 bin metrekare alan üzerinde kurulan Kayseri Sanayi ve Ticaret Merkezi’nde (KASTİM) bulunuyor. Gıda fir- malarının yanı sıra bölgemizde inşaat, mobilya, metal, mermer, plastik, çelik kapı, tekstil, elektrik elektronik ve cam sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara da ev sahipliği yapıyoruz.

Bölgemiz genelinde elektrik, yol üst kaplaması, doğal gaz, içme ve kullanma suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu alanında altyapımız hazır. Evsel ve endüstriyel nitelikli atık suları günlük 6 bin metreküp kapasiteli arıtma tesisimizin ise 2 bin metreküp/gün kısmını tamamladık. Tesisimizin faal olarak işletimi esnasında insan kusurlarını minimuma indirebilmek, elektrik ve kimyasal kullanım miktarında oluşabilecek kayıpları önlemek için mevcut sistemde full otomas- yon uyguluyoruz. Fiziksel, kimyasal, biyolojik arıtım ve çamur susuzlaştırma ünitelerimiz de mevcut.

Bölgemize kazandırdığımız Su SCADA Otomasyon Sistemi ile yer altında bulunan mevcut suyu kontrol edebiliyoruz. Bölgenin tamamında enerji altyapımızı oluşturduk. Yine bünyemize aldığımız OSOS Sayaç Otomasyon Sistemi ile sanayicilerimiz, elektrik tüketim bilgilerine 7 gün 24 saat web sitemiz üzerinden ulaşarak tüketim analizlerini yapıyorlar. Bölgemizde teknik bölümleri içerecek Meslek Yüksek Okulu olması konusunda çalışmalarımız devam ediyor.2017 yılında hizmet ağımıza bir yenisini daha ekleyerek itfaiye teşkilatımızı da kurduk.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.