Eğitimde uluslararası standartları hedefliyoruz

Bölge Ekleri - - KAYSERI - Ü KERİM GÜNEY Nuh Naci Yazgan (NNY) Üniversitesi Rektörü

Üniversitemiz Genişletilmiş Erasmus Programı’na dahil oldu. Burs verme oranları bakımından ise vakıf üniversiteleri arasında üst sıralardayız.

niversitemiz, Kayseri Yükseköğrenim ve Yardım Vakfı tarafından kuruldu ve bugün itibarıyla beş fakültede toplam 12 lisans programı ile eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Akademik kadromuzu, her biri kendi alanında güncel bilgi ve becerilerle donanmış, pratik ve teorik bilgiyi harmanlayabilen, ileri seviyede teknoloji bilgisinin yanı sıra sektörde uygulama tecrübesine sahip akademisyenlerden oluşturduk. Araştırma faaliyetlerimiz, bilimsel ve teknolojik alanda Science Citation Index (SCI) gibi yüksek prestijli dergilerde sunuluyor.

İş arayan değil, iş kuracak öğrenciler yetiştiriyoruz

Donanımlı laboratuvarlarımızda, öğrenciler derslerini uygulamalı olarak gerçekleştiriyor. Burada bilimsel araştırmanın yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlara da sektörel bazda hizmetler sunarak, bilimsel ve teknolojik alanda gelişmelerine katkıda bulunuyoruz. Başarılı öğrencilerimize ise ikinci bir dalda eğitim görme, diploma ve sertifika alma imkânı sunuyoruz.

Öncelikli hedeflerimizden biri mezunlarımızın iş arayan değil, iş kuran ve istihdam yaratan girişimciler olarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak. Bu kapsamda en büyük avantajlarımızdan biri kampüsümüzün Kayseri OSB’ye yakın olması. Sanayi kuruluşlarıyla kurduğumuz ilişkilerle öğrencilerimizin iş hayatına bir adım önde başlamalarına imkân sağlıyoruz. Öğrencilerimize sanayi kuruluşlarıyla iç içe uygulamalı eğitim, staj ve yarı-çalışma imkânı sunuyoruz. Üniversitemizde eğitim; esnek, dinamik, disiplinler arası, bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanabilme, bilgi üretme ve üretilen bilgiyi teknolojiye, toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürme yönünde planlandı. Öğrencilerimizin iş dünyası ile iş birliğini güçlendirmeye yönelik çalışmaları önemsiyoruz.

Öte yandan üniversitemiz Genişletilmiş Erasmus Programı’na dahil oldu. Burs verme oranları bakımından vakıf üniversiteleri içerisinde üst sıralardayız. Ayrıca geniş sosyal ve kültürel faaliyetlerle de öğrencilerimizin üretkenliğine katkıda bulunuyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.