563 bin nüfuslu ilçemizde, kişi başına 800 liralık yatırım yapacağız

Bölge Ekleri - - KAYSERI - MEMDUH BÜYÜKKILIÇ Melikgazi Belediye Başkanı

İlçemizin tarihsel mirasını ve dokusunu koruyarak; çağdaş kentsel dönüşüm için modern ve estetik imar alanları açmayı, çevreye duyarlı kalmayı, kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak; hızla altyapı hizmetlerini tamamlamayı hedefledik. Halkımızın ihtiyaçlarına öncelik vermeyi, kültürel ve sosyal değerlerine gönülden katılmayı, insan merkezli sosyal belediyeciliği yüceltmeyi, daha yeşil, daha temiz ve sağlıklı yaşam alanları kurmayı, halkımızın günlük hayatını kolaylaştırmayı, çalışanlarımızın niteliğini ve ufkunu sürekli geliştirmeyi düstur edindik. Yönetimde güven, adalet ve şeffaflıktan ödün vermeden itibarlı ve istikrarlı bir duruş sergileyerek, hizmette referans gösterilen belediye olmayı amaçlıyoruz. ‘Sadece hizmet değil, kaliteli hizmet’ sloganı ile hareket ediyoruz. Bunun için eğitimli personelimiz ile ilçemiz va- tandaşlarının sosyal ve kültürel beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz. Kalite yönetim sistemi şartlarına uymaya ve sürekli iyileştirmeye dikkat ediyoruz. İnsan merkezli sosyal belediyecilik anlayışımızı temiz bir çevre ve kaliteli bir hizmet ile birleştiriyoruz.

İnsana dokunan yatırımlar yapmaya ve hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda 2019 yılı bütçemiz olan 450 milyon lira ile önümüzdeki yıl, 563 bin Melikgazili için kişi başına 800 lira yatırım yapmayı hedefliyoruz. Yatırımlarımızın ve hizmetlerimizin temelinde halkımızdan toplanan vergiler var. Hemşerilerimizin vergileri kendilerine hizmet olarak geri ödeniyor.

Kentsel Dönüşüm Projeleri ile mahallelerimizi hızla dönüştürüyoruz. Bölgemizdeki riskli yapıları yıkarak yerlerine sosyal donatıları ile son derece modern ve yaşanılabilir konutlar inşa ediyoruz. 2015 yılından bu yana toplam 4 bin 425 dairelik 96 blok temeli attık. Elektriğe ekstra para vermiyoruz ve kendi ürettiğimiz elektriği kullanıyoruz. Dolayısı ile enerjimizi güneşten alıyoruz. Belediye hizmet binamız ve pazar yerlerimize kurulan toplam 8 güneş enerji santralimiz bulunuyor ve bu noktalardan ürettiğimiz elektrik ile 2018 yılında 3 milyon lira tasarruf sağladık. Güneş enerji sisteminde 6 ayrı proje üzerinde çalışıyoruz ve GES sayımızı artırmak için projeler üretiyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.