5.5 milyon liralık yatırımla GES kurduk

Bölge Ekleri - - KAYSERI - MUSTAFA PALANCIOĞLU Talas Belediye Başkanı

Talas’ta, sosyal ve kültürel aktivitelerden önemli yatırımlara kadar pek çok nitelikli projeyi hayata geçiriyoruz. Bizim için önemi büyük olan yatırımlarımızın başında Güneş Enerji Santrali (GES) var. Süleymanlı mahallemizde yaklaşık 5.5 milyon liraya mal ettiğimiz GES, belediyemizin tüm elektrik giderlerini karşıladığı gibi bir o kadar da belediyemize ilave katkı sunacak ve 30 yıl boyunca Talas’a hizmet edecek örnek bir tesis haline geldi.

Sadece maddi getirisi olacak yatırımları değil, insana yatırımı da önemsiyoruz. Bu yüzden kadın kültür merkezileri ve yaşam merkezleri gibi projelerimize öncelik veriyoruz. 2017 yılında hizmete açtığımız Kadın Kültür Merkezi ve Kapalı Çocuk Parkı, Türkiye’de örneğine az rastlanan projelerden biri oldu. Bu yıl büyükşehir be- lediyemiz ile birlikte Bahçelievler Mahallesi’nde Talas Yaşam Merkezi’ni hayata geçireceğiz.

Tablakaya, Han ve Harman mahalleleri turizme hazır

Önemli projelerimizden biri de Tablakaya Mahallesi’nde yapımı dört yıldır süren restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmamız. Han ve Harman Mahallesi’ni içerecek biçimde sokak sağlıklaştırma ve tarihi eser restorasyonu projelerimiz de devam ediyor. 2017’de 13 yeni okul alanını da Talas’a kazandırdık. Öte yandan 2017’de Abdülhamit Han Cami, Elmacıoğlu Mescidi, Nuri Efendi Cami gibi birçok camiyi Talas’a kazandırdık. Göreve geldiğimizden beri sekiz tane caminin açılışını yaptık ve iki caminin inşaatı devam ediyor.

Kamuda vatandaşın en çok hizmet aldığı kurumlar arasında sağlık ocakları geliyor. Miraboğlu ve İzzet Bayraktar Sağlık Ocağı belediyemiz tarafından hizmete kazandırılan iki sağlık tesisi oldu. Bununla birlikte üç sağlık ocağını da belediyemiz kapsamlı bir şekilde tadilat yapıp tamamen yeniledi. Şu anda da iki tane ‘112 Acil’in inşaatı devam ediyor. Yeni imar revizyonunda yaptığımız en önemli değişikliklerle birlikte Talas genelindeki yeşil alan miktarı yaklaşık yüzde 25 kadar arttı. 2017 yılında başlayıp bu yıl tamamlanan 25 civarı yeni parkı da Talaslı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.