Oylum Sınai Yatırımlar, cirosunu dokuz ayda yüzde 50 artırdı

Bölge Ekleri - - KAYSERI -

Bu yıl pazardaki zorluklara rağmen yaklaşık 1 milyon euro’luk yatırım yapan Oylum Sınai Yatırımlar, hem yeni gofret hattı hem de marshmallow hattı ile ürün çeşitliliğini artırdı. Türkiye’de A101, Metro Gros Market, Bizim Toptan ve BİM gibi ulusal market zincirleri ile çalışan firma, bu yılın ilk dokuz ayında cirosunu yüzde 50’nin üzerinde artırdı.

Geçmişi 1940’lı yıllara dayanan Oylum Sınai Yatırımlar’ın kurucusu Mehmet Büyüknalbant. O yıllardan beri gıda üreticiliği yapan Mehmet Büyüknalbant tarafından 1969 yılında kurulan Oylum Sınai Yatırımlar bugün, Borsa İstanbul’da işlem gören, kurumsallaşmış, şeffaf bir şirket konumunda. “Yıllık 40 bin tona yakın üretim kapasitemiz ile Türkiye’de ve dünyada 25 ülkede tüketici ile buluşuyoruz” diyen Oylum Sınai Yatırımlar Ceo’su Yener Büyüknalbant, grup olarak 200 kişiye direkt istihdam sağladıklarını, yan sektörlerle birlikte 5 bin kişiye dolaylı iş imkanı sunduklarını belirtti.

“Bu yıl yaklaşık 1 milyon euro’luk yatırım yaptık”

Son derece modern üretim hatları ile el değmeden, standardı yüksek, kaliteli ve hijyenik üretimi kendilerine vizyon edindiklerini vurgulayan Büyüknalbant, “Son yıllarda yaptığımız tüm yatırımlarımız bu yönde oldu. Bu sene içinde de Türkiye’deki koşullara rağmen yaklaşık 1 milyon euro’luk ya-

tırım yaptık. Hem yeni gofret hattı hem de marshmallow hattı ile ürün çeşitliliğimizi artırdık” diye konuştu.

Türkiye’de A101, Metro Gros Market, Bizim Toptan gibi ulusal market zincirlerle çalıştıklarını, BİM ile de bu sene çalışmaya başladıklarını belirten Yener Büyüknalbant, “Ayrıca birçok şehirdeki tüm yerel marketlerde ürünlerimiz satılıyor. Türkiye’nin önde gelen market zincirlerinde ürünlerimiz kayda değer satış rakamlarına ulaşıyor, ürün kategorisinde en çok satan ürünler arasına giriyor” diye konuştu. Büyüknalbant, şöyle devam etti: “İhracatımızın toplam cirodaki payı 2017 itibariyle yüzde 35’lere ulaştı. Kısa vadede hedefimiz bu rakamı yüzde 50’ye çıkarmak. Şirketimiz ISO 22000 ve ISO 9001 kalite sistemlerini aktif olarak uyguluyor. Özellikle çalıştığımız A101, Bizim Toptan ve Metro Gros marketlerin rutin denetimlerinde yüksek puanlarla başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Yakında da BRC için çalışmalara başlayacağız ve önümüzdeki yıl sonuna kadar da BRC almayı hedefliyoruz.”

Şirket olarak her sene Türkiye ortalamasının üzerinde büyüdüklerine dikkat çeken Yener Büyüknalbant, bu yılın ilk dokuz ayında cirolarını yüzde 50’nin üzerinde artırdıklarını ifade etti. Önümüzdeki sene de yapacakları yeni yatırımlarla birlikte benzer büyüme oranları beklediklerini bildiren Büyüknalbant, “Özellikle ihracat tarafında büyüyerek, ihracatın toplam ciro içindeki payını yüzde 50’ye çıkarmak istiyoruz. Ayrıca grup olarak gıda haricinde enerji, inşaat ve basın-yayın sektörlerinde de yatırımlarımız var. Toplamda 3 mWp güce yakın üç adet güneş enerji santrali tesisimiz faaliyette. Bu sayede hem üretimde ihtiyacımız olan elektriği yenilenebilir enerji kaynağı olan güneşten üretmeye başladık hem de toplamda 2 bin konutun tüketeceği elektrik enerjisini üretir hale geldik. Bu santrallerin hem çevreye faydası oluyor hem de şirketimizin enerji giderlerini düşürüyor. Orta ve uzun vadede ise enerji alanında yatırımlarımızı artırmayı hedefliyoruz” diye görüşlerini açıkladı.

“Bu yılın ilk dokuz ayında ciromuzu yüzde 50’nin üzerinde artırdık. 2019’da da yeni yatırımlar yaparak, aynı oranda ciro artışı hedefliyoruz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.