Serhat Mobilya, yeni yatırımlarla ihracatını artırmayı hedefliyor

Bölge Ekleri - - KAYSERI -

Ali Osman Akkaş ve kardeşi Ekrem Akkaş tarafından Eski Sanayi Bölgesi’nde 1973 yılında küçük bir işletme olarak kurulan Serhat Mobilya, bugün İstanbul ve Ankara’daki bölge müdürlükleri, Türkiye genelinde ise 200’den fazla satış noktasıyla faaliyetlerini sürdürüyor. 35 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Serhat Mobilya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı N. Mehmet Akkaş, “Ülkemizi uluslararası arenada temsil etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. 30 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 40 bin metrekarelik alanda, 400 çalışanla, oturma grupları, kanepe takımları, yatak odası, yemek odası ve genç odası takımlarını üreten Serhat Mobilya’nın bu yıl 45. yılını kutladıklarını belirten Akkaş,

“Orta ve uzun vadede katma değeri yüksek fonksiyonel ürünler üretip, verimliliğimizi artırarak yeni yatırımlar yapmayı ve ihracatımızı da beraberinde yükseltmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Öncelikle iç pazar ve dış pazar dengesini eşit seviyeye çıkarmak istediklerini vurgu- layan Mehmet Akkaş, hedefleriyle ilgili şu bilgileri verdi: “Ayrıca yurt dışı franchise mağaza sayımızı ve görüştüğümüz zincir mağazalarda satış hacmimizi artırmak orta vadeli hedeflerimizin başında geliyor. Serhat Mobilya olarak Turquality çalışmalarımızda belirli bir aşamaya geldik. Belgeyi aldığımızda yurt dışı faaliyetlerimize devletimizin sunduğu imkânlar ile daha cesur ve kararlı adımlarla devam edeceğiz. Uzun vadede, yeni açacağımız showroom ve potansiyel bayilerimiz aracılığı ile Türkiye’de hizmet vermediğimiz hiçbir şehir kalmamasını arzuluyoruz.”

Mehmet Akkaş, “Günümüz pazarlama anlayışının en önemli parametrelerinden satış sonrası hizmet alanında müşteri odaklı yaklaşım prensibimiz, şirketimizin anayasasını oluşturuyor. Perakende mağazalarımız ile tüketiciye direk ulaşabildiğimiz için, üretim felsefesi olarak nihai müşteri odaklı yaklaşım sergileyerek endüstriyel üretimin yanında fason üreticilerden aldığımız desteklerle butik üretim de yapıyoruz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.