Minisan Otomotiv, ankastre ürünlerle çeşitliliğini artırdı

Bölge Ekleri - - KAYSERI -

Pişirici ürünler, elektrikli ısıtıcılar, elektrikli fırınlar ve yayık makineleri imalatı ve satışı yapan Minisan Otomotiv, son dönemlerde ürettiği ankastre ürünlerle ürün çeşitliliğini artırdı. Kayseri OSB’de iki ayrı konumdaki tesislerinde üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Minisan Otomotiv Satış Direktörü Mustafa Yayar, “Ürün çeşitlerimizi bir önceki yıla göre yüzde 10 artırmayı planlıyoruz. Bu artış; üretim adetleri, pazarın talepleri, rekabet koşulları ve ülkemizin ekonomik durumuyla birlikte değişiklik gösterebilir” dedi.

Minisan Otomotiv olarak inovasyona ve Ar-Ge çalışmalarına önem verdiklerini ve bu konularla ilgili patent, endüstriyel tasarım, faydalı model başvuruları yaptıklarını anlatan Yayar, şöyle konuştu: “Bu yıl 90 santimetre cam ocak serimizi üretmeye başladık. Fuarlarda ve müşteri nezdinde beğeni topladığını görüyoruz. Yeni tasarım çalışmalarımız da devam ediyor. Isıtıcı ürünler grubunda infrared flamentli quartz soba ve karbon flament ile çalışan dik ısıtıcımız da bu yıl çok beğenildi.”

“Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri, Balkanlar, Avrupa ve Kuzey Afrika bölgelerindeki 40’a yakın ülkeye ihracat yapıyoruz” diyen Yayar, bu yıl üretimin yaklaşık yüzde 35’lik kısmını ihracata ayırdıklarını, yakın gelecekte bu payı yüzde 55 ila 65 bandına taşımayı hedeflediklerini belirtti. Yayar konuşmasını şöyle sürdürdü: “İhracatımızın ciromuzdaki payı yüzde 35 ila 40 oranında seyrediyor. Pazar araştırmalarında hedeflediğimiz ülkelere ihracat yapmaya başlamamızla beraber bu rakamların kısa zamanda yüzde 60 seviyelerini yakalayacağına inanıyoruz. 2018 yılında Kuzey Afrika pazarında ciddi iş görüşmeleri ve ticari ilişkiler yakaladık. 2019 yılında Rusya ve Avrupa pazarına girmek için çalışmalar yapacağız. Gelecek yıl, üretim alanımızın genişletilmesine yönelik inşaat yatırımları da planlarımız arasında.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.