Cihan Poliüretan, 2019’da ABD ve Almanya pazarına girmeyi hedefliyor

Bölge Ekleri - - KAYSERI -

Sprey poliüretan köpük ve poliürea üreten Cihan Poliüretan, pazarda İzobir markasıyla faaliyet gösteriyor. Yıllık 5 bin adetlik üretim kapasitelerinin bulunduğunu söyleyen Cihan Poliüretan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Bulgur, bu yıl ihracat pazarlarına Birleşik Arap Emirlikleri’ni de eklediklerini söyledi. Yurtdışında yetkili satıcılar ve online olarak satış yaptıklarını belirten Bulgur, “Bugün itibarıyla 10 ülkeye ihracat yapıyoruz. Üretimin yüzde 40’ını dış pazara veriyoruz. Ciromuzunz yüzde 50’si ise ihracat satışlarından geliyor. 2019 yılında ise ABD ve Almanya pazarına girmeyi ve ihracatı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Firmalarını, çevre açısından sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak amacıyla kurduklarını ifade eden Bulgur, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar bu teml ilke üzerinden sürdürdük. Bakış açımızı daha geniş bir perspektif ve vizyonla değiştirerek, üretim konumuzla ilgili ihtiyaçları tespit ettik. Araştırmalarımız sonucu, Amerika ve Avrupa’da uzun yıllar test edilip; onay ve kabul gören sprey poliüretan izolasyonu tüketicilerimizin tercihlerine sunuyoruz” diye konuştu.

İzolasyon pazarında Avrupa’da güçlü konumdayız”

İzobir markası ile sprey ve döküm enjeksiyon olmak üzere iki çeşit ürün gruplarının bulunduğunu belirten Hüseyin Bulgur, “Ürünlerimizi TSE ve CE standartlarıyla imal ediyoruz. İzolasyon pazarında Avrupa’da güçlü bir konumdayız. Kurulduğumuz günden bugüne birçok şey değişse de kurumsal sloganımız olan ‘önce insan’ kavramı hiç değişmedi. Bu ilke ile üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.