Kar-as, kısa vadede ihracatı yüzde 30 artırmayı hedefliyor

Bölge Ekleri - - KAYSERI -

Kayseri OSB’de faaliyet gösteren Kar-as; yay, paket yay, yatak ve baza üretimi yapıyor. 1995 yılında kurulan firma bugün itibarıyla yaklaşık 100 kişiyi istihdam ediyor. Kısa vadede ihracatı yüzde 30 artırmayı hedeflediklerini söyleyen Kar-as Yönetim Kurulu Üyesi M. Önder Aslan, “Bugün itibarıyla üretimin yüzde 40’ını 12 ülkeye ihraç ediyoruz. Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde bayiliklerimiz var” dedi.

Öte yandan bu yıl kapasiteyi yüzde 40 artırdıklarını, yeni müşterilerle büyüme ivmesini sürdürmek istediklerini belirten Arslan, “Halihazırda Kayseri OSB’de 15 bin metrekasi kapalı olmak üzere 20 bin metrekarelik alanda faaliyetimizi sürdürüyoruz. Makine parkımıza yaptığımız 1 milyon dolarlık yatırım ile kapasitemizi kayda değer oranda artırdık. Müşterilerimize anında malzeme tedariki sağlayabiliyor, gelişmiş ürün grubumuzla çözüm ortaklığı yapıyoruz” diye konuştu.

Ürün gamına, hareketli dual motorları da ekledi

Mobilya ve yatak üreticileri için yay ve torba yay ürettiklerini kaydeden M. Önder Arslan, “Müşterilerimizin ürünlerinde konfor ve estetiği sağlayabilmek için geliştirdiğimiz yaylar ile üründe katma değer sağlıyoruz. Ayrıca 2018 yılında ürün grubumuza hastane tipi ve hareketli baza medikal ürün grubu üreticilerinin temel ihtiyacı olan hareketli dual motorları ekledik” açıklamasını yaptı.

Küresel ölçekte hızlı bir dönüşüm süreci yaşandığının altını çizen Arslan, müşteri beklentisi ve talebinin her yıl değiştiğini belirtti. Talepleri karşılayabilmek amacıyla dönüşüm sürecini yakından izlediklerini ifade eden Arslan, “Ar- Ge çalışmalarında bu izlenimlerin de katkısını görüyoruz. Sıradan metotlardan uzaklaşıp, farklı ve inovatif ürünler imal etmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.