Mete Gıda, 3 bini aşkın ürünle tedarik zincirlerine hizmet sunuyor

Bölge Ekleri - - KAYSERI -

Mete Gıda, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin metrekare kapalı alanda 50 adet pazarlama ve sevkıyat aracı ile Kayseri, Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Tokat illerine düzenli gıda tedarikçiliği (E.D.T.) hizmeti veriyor. İhtiyacı olan ulusal ve yerel firmalara soğuk hava depoculuğu (-18,+4) alanında da hizmetlerinin olduğunu söyleyen Mete Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Conağası, ayrıca bir kısım ulusal lojistik firmalarının Kayseri ve civar illerde dağıtımını da yaptıklarını belirtti.

E.D.T. sektörüne hitaben oteller, cafeler, yemekhaneler, fast food noktaları, hastaheneler, resmi kurumlar, kantinler, yurtlar ve benzeri toplu gıda tüketimi olan her noktada 3 bini aşkın ürün çeşidiyle, tam kapsamlı ve tek elden yönetebilecekleri tedarik zinciri hizmeti sunduklarını ifade eden Conağası, “İçerisinde ekmek, meyve, sebze, et, tavuk, balık, deniz ürünleri, unlu mamuller, tatlı çeşitleri ile birlikte bakliyat, baharat, süt ürünleri, kahvaltılık ürünler, soslar, yağlar, içecekler, konserve gıdalar, yöresel lezzetler, dünya mutfağı ürünlerini bulunduran ürün gamımız ve 7/24 hizmet anlayışımız ile hizmet kalitesinden ödün vermeden müşterilerimize her gün daha iyi hizmet vermek için çalışıyoruz” dedi.

Conağası, “İşletmemizin şu anki cirosunun 3 katını yapmasını sağlayacak fiziki şartlarımız tamamlanmış durumda. Bunun için, 9 bin metreküplük yeni soğuk hava deposu, yeni pazarlama ve nakil araçları, 9 bin metrekarelik yeni yatırım sahası, bin 500 metrekarelik yeni idari bina yatırımı yaptık” diye konuştu. Ev dışı tüketim sektörünün ülkemizde hızla büyüdüğüne dikkat çeken Conağası, bu konuda şöyle konuştu: “Hızlanan hayat şartları, aile fertlerinin çalışması gibi sebeplerle insanlar yemek ihtiyaçlarını dışarıdan karşılıyor. Biz de işletme olarak yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarla sektörün artan taleplerine cevap veriyoruz. Hizmet verdiğimiz sahada en büyük değil ama en iyi olmak gibi bir hedefimiz var. Öncelikle bugüne kadar yaptığımız yatırımları layıkıyla ve hakkıyla değerlendirmek istiyoruz. Bu sektörün önümüzdeki dönemde daha da önem kazanacağını düşünüyoruz. Kalıcı olmak ve uzun süre bölgemize hizmet vermek niyetinde olan mütevazi bir Anadolu işletmesiyiz.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.