REHAU, Osmaneli fabrikasının kapasitesini yüzde 18 artırdı

Bölge Ekleri - - BILECIK BÖLGE -

Yapı-inşaat, otomotiv, pencere, mobilya ve endüstri alanında polimer bazlı çözümler sunan ve servis tedariki hizmeti veren REHAU, bugün toplam 54 ülkede 170’den fazla merkezde faaliyet gösteriyor. Almanya merkezli REHAU’un kurulduğu günden beri kendi uzmanları tarafından geliştirilen formülasyonlarla sınırsız polimer çözümler sunduğunu dile getiren REHAU Türkiye Fabrika Müdürü Serhat Sönmez, “Rehau Türkiye Osmaneli Fabrikası, endüstriyel çözümler divizyonuna bağlıdır. Endüstriyel ürünler, otomotiv ve soğutucu ünitelerin üst kapak gruplarının imalatını yapıyoruz. REHAU Osmaneli fabrikamızda 19’u beyaz yakalı olmak üzere toplam 223 çalışanımız var” diye konuştu. 2018 yılına yeni projelerle hızlı başladıklarını belirten Sönmez, geçen yıl fabrikanın üretim kapasitesinin yüzde 18 arttığını, özellikle sert PVC üretim hatlarında artış gerçekleştiğini belirtti.

2018 yılının kendileri için analiz yılı olduğunu ve bu analizlere göre gelecek dönem yatırımları gerçekleştireceklerini kaydeden Serhat Sönmez, Bilecik Osmaneli’ndeki fabrikalarının REHAU grubu için gerek coğrafi konum gerekse ürün yelpazesi nedeniyle ihracat üssü olduğunu dile gatirdi. Sönmez, “Otomotiv ürünlerimiz Türkiye, Kuzey Amerika, Rusya, İngiltere’ye yönelik iken, beyaz eşya gru- bu ve endüstriyel ürünlerimiz her kıtaya gönderiliyor. Beyaz eşya sektörüne bu yıl REHAU patentli “Easy to clean” buzdolabı contasını kazandırdık. REHAU Grubu dijital çağ ve akıllı ürünler üzerine dünyada söz sahibi olmaya devam ediyor. Ürünlerimizi yakında ev ve ev dışı alanlarda göreceğiz” şeklinde konuştu.

Osmaneli’deki fabrikalarında bu yıl ve önümüzdeki yıllarda yatırımlara devam edeceklerinin altını çizen Serhat Sönmez, “Yatırımlar, kapasite artışı ve yeni ürün grupları için yapılacağından, tek bir yıla özgü olmayacak. Firmamız büyüdükçe istihdama katkımız da artacak. İnsan kaynaklarına önem veriyoruz ama en büyük sıkıntımız yetişmiş insan kaynağı. Firmamız bünyesinde çalışanlarımıza yönelik eğitimler veriyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.