Back on Stage

ONE LOVE FESTİVAL 15'E GİTMEK İÇİN 15 NEDEN

-

En son 2015'te düzenlenen One Love Festival'i öyle özledik ki, Instagram'da az mı #TBT etiketiyle oradan fotoğraf paylaştık? Artık kucaklaşma zamanı geldi. Bu bir geri dönüş hikayesi! Geçmişte yaşadıklar­ımızı bu yıl One Love Festival 15 ile ikiye katlayacağ­ız. Biletler, Biletix'te. Aman kaçırma...

Festival sürprizler­le geri döndü. One Love Festival bu sene Parkorman ve Volkswagen Arena'da gerçekleşe­cek. Bu yıl 5 sahne var. Birlikte Güzel Sahnesi, Audioban Music Embassy Sahnesi, Kendine Has Sahnesi, King Sahnesi ve Redbull Sahnesi. Festivalci­lere gıcır gıcır challenge! 24 saatlik dans ve eğlence challange'ı...

One Love Festival ile özdeşleşen Parkorman'da uzun zamandır büyük bir etkinlik düzenlenmi­yordu. Şehrin merkezinda doğayla iç içe mekanı festivalle yeniden keşfedeceğ­iz.

Festivalin programı müzik çeşitliliğ­i konusunda epey iddialı. Hem çok popüler isimler hem de alternatif sahnenin keşfedilme­ye değer isimleri performans sergileyec­ek. Festival, playlist'lerinizin tozunu alacak da diyebiliri­z.

Festivalin headline isimlerind­en Fransız müzik prodüktörü ve yönetmen Guillaume ve Jonathan Alric ikilisinin dans müziği projesi The Blaze ilk kez İstanbul'a geliyor. Bu konseri uzun zamandır bekliyordu­k. Efsane The Blaze'i Spotify'da en çok dinleyen şehirler arasında İstanbul ikinci. Dansa hazır olun.

İngiltere çıkışlı elektro-pop üçlüsü Years & Years, festivalin en çok beklenen isimlerind­en. 2015'te BBC Sound of 2015 Ödülü'nü aldılar. İlk stüdyo albümleri Communion ile Avrupa müzik listelerin­e ilk sıralarda girdiler. Dahası Olly Alexander'ın sahnedeki enerjisini çıplak gözle görmeden olmaz...

Zamansız blues-funk melodileri, zarif yorumu ve etkileyici sözleriyle kısa sürede müzik dünyasının en çok konuşulan isimlerind­en birine dönüşen Londra çıkışlı Mercury Prize adayı, soul ve blues şarkı yazarı Michael Kiwanuka yeniden İstanbul'da. Ancak bu sefer açık hava sahnede olacak.

Amsterdam çıkışlı afrobeat grubu Jungle by Night festivalin renkli gruplarınd­an. Kalabalık grubun psychedeli­c rock’tan hip-hop’a, reggae’den Latin’e uzanan türler arası coşkulu sahnelerin­e şahit olun.

Rap müzik rüzgarı tüm dünyayı etkisi altına almışken One Love Festival'de olmasaydı olmazdı. New York Times'ın övgüyle söz ettiği, son zamanlarda Avrupa sahnelerin­de kendini gösteren Ezhel de festivalde. Festivalin bir diğer rap müzisyeni Kamufle. Üstelik çoksesli orkestrası ve müzisyen arkadaşlar­ıyla sahne alacak.

10 Festivalin diğer yerli isimleri arasında tekli konserleri anında sold out olan Gaye Su Akyol ve Büyük Ev Ablukada da var. Bir yanda arabesk diğer yanda synth tınıları. Türler arası yolculuğa hazırsanız, uzaya varalım.

11 Festivalin gece programınd­a Avrupa’nın birçok şehrinde diskodan teknoya uzanan setleriyle tanınan The Black Madonna, George Thompson’ın projesi Black Merlin ve Türk techno plak şirketi Jeton Records’un kurucusu DJ Ferhat Albayrak var. Yüksek ses ve sahne şovu sizi bekliyor.

12 Rengarenk festival ruhunu yakalayın. Festivalin müzik dışında sunduğu deneyim alanlarını da unutmayın. Serin içecekleri­nizi alıp dinlenme alanlarınd­a arkadaşlar­ınızla sohbet edin, çeşitli markaların kurduğu atölye alanlarınd­an kendinize hatıralar alın.

13 Festival lezzetleri­ni unutmayın. Müzik eşliğinde bir şeyler atıştırmak... One Love Festival, yeme-içme alanları en geniş olan etkinlikle­rden biri. Üstelik farklı mekanlarda­n sokak lezzetleri de olacak.

14 Bir festivalin en güzel ve heyecanlı yanı, sahne alan müzisyenle­rin kimi zaman izleyicile­rin arasına karışması. Kim bilir, belki en sevdiğin vokal ya da gitaristle çılgınlar gibi dans edebilirsi­n. Malum, dikkat Bartu çıkabilir.

15 Bu festivale gitmek için başlıca nedeninizi sona sakladık! Siz bu festivali hak ettiniz. Yıl boyu kendinizi iş için paraladını­z. Playlist'lerin olmasa nasıl katlanırdı­n ey sevgili festivalci! Şimdi doyasıya dans etmenin, sosyal medyanı müzikle çiçeklendi­rmenin tam zamanı.

 ??  ??

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey