Haberler

Betonart - - Detay -

BETONART Yazar Buluşmaları #53, 24 Ekim 2017 Salı günü saat 19.00’da, Studio-X İstanbul ev sahipliğinde ve Aklime Polat Kahveleri eşliğinde düzenlendi. “Eğitim Yapıları” temalı 53. sayının konuk editörleri PAB Mimarlık’tan Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım ile sayının yazarlarından Emre Gündoğdu ve Boğaçhan Dündaralp, sayıda Daniel Feldman ile bir söyleşi gerçekleştiren ve BETONART Yayın Kurulu üyesi Ozan Avcı’nın moderatörlüğünde bir araya geldi.

Söyleşi boyunca eğitim mekânının tanımı, açık alanların kullanımı, eğitim yapılarının tasarımında arkaplandaki aktörler ve mimarın rolü gibi konular ele alındı. Boğaçhan Dündaralp “Başka Bir Okul Mümkün” projesi ve Türkiye’de alternatif üretim yapma süreçlerinden bahsederken Emre Gündoğdu, “Herkes İçin Mimarlık”ın faaliyetlerindeki katılımcı süreçler ve “Atıl Köy Okulları” projesi üzerine bilgi verdi. PAB Mimarlık’tan Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım ise öğrenme mekânları tasarımında yer alan aktörleri bir araya getirmeyi amaçlayan “pabedu” platformunu anlatarak Gökçeada Lise Kampüsü projesinin tasarım ve inşa süreci ile okullardaki açık alan problemleri üzerinde durdu. Sorularıyla söyleşiyi yönlendiren Ozan Avcı, bir eğitimci olarak kamusal mekânlarda yürütülen eğitim çalışmaları ve karşılaşılan zorluklar üzerine deneyimlerini aktardı.

Dinleyicilerden gelen katkılar ve soruların cevaplanmasıyla sona eren söyleşinin ardından davetliler ikram eşliğinde tanışma, fikirlerini paylaşma imkânı buldu. Katılımcılara BETONART Yazar Buluşmaları’na özel olarak hazırlanan kartpostallardan ve derginin eski sayılarından hediye edildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.