MUTFAKTAKI YARDIMCILAR

Sıkıyor, parçalıyor, öğütüyor, pişiriyorlar… Mutfaktaki en büyük yardımcılarımız onlar. Bolköpüklü bir Türk kahvesi için de sağlıklı bir meyve - sebze suyu için de onlarsız olmaz…

Breakfast - - Içindekiler -

1 - modern ve özgün

Endüstriyel tasarımcı Carter Mcguyer’in tasarladığı, mutfakta hayatı kolaylaştıran paslanmaz çelik ürünler yalnızca Crate and Barrel için üretildi.

2- İdeal köpük ve lezzet

Türk kahvesi için yeni bir dönemin kapıları açılıyor. Taze çekilmiş kahve keyfini ideal köpük ve lezzetle kahveseverlere her fincanda sunan Selamlique Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi ile Türk kahvesi yapmak son derece pratik.

3- Seyahatte de yanınızda

Arzum Okka Minio, Türk kahvesi lezzetini; başında beklemeden, taşırmadan, ağır ateşte, ideal lezzette pişirerek fincanlara taşıyor. Tek seferde 4 fincana kadar kahve yapma imkânı veren Okka Minio ile isteyenler artık seyahatlerde bile Türk kahvesi keyfini

yanında taşıyabiliyor.

4 - Fincanı siz seçin

Bosch Coffeexx, 6 fincan kapasitesi, dokunmatik paneli, LED göstergeleri, kolaylık sağlayan pratik su haznesi ve fincan boyu seçimi gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

5- Her fincana eşit köpük

Cezvede pişirme yöntemi esasına dayanan ve aynı lezzetin yakalanması amacıyla tasarlanan Fakir Kaave, taşmayı önleyen özel bir teknoloji ile geliştirildi. Tek seferde 4 fincan kahve kapasitesi ve ergonomik cezve ağzı sayesinde her fincana eşit köpük dağıtabiliyor.

Bol köpüklü Türk kahvesi

6- Detoks zamani

Taze sebze ve meyveleri bol antioksidanlı birer detoks içeceğine dönüştüren Siemens’in katı meyve sıkacağı, damlama emniyeti sistemiyle temiz bir kullanımı da garanti ediyor.

7- ister posa l ı ister posası z

Breville narenciye sıkacağı, soğuk havalardan kendini korumak isteyenlere bol vitaminli içecekler hazırlamanın en kolay yolunu sunuyor. Greyfurttan portakala, limondan nara bütün kabuklu meyveler ister posalı ister posasız meyve suyuna dönüşüyor.

8 - 10 - Bir tuşla istediğiniz kıvam

Döküm gövde ve 1,5 lt cam sürahinden oluşan Korkmaz Fresca Blender hem hijyenik kullanım sunuyor hem de kolay yıkanabiliyor. Kademeli hız ayarı özelliği sayesinde içeceği veya yiyeceği istediğiniz kıvamda, sadece bir tuşla hazırlayabiliyor.

9- Mükemmel karışımlar

Electrolux Masterpiece Smoothie Blender, titanyum kaplı bıçakları, 15 derece eğimli hazne tasarımı ve 1200 watt’lık motor gücüyle, tüm malzemelerin birbiriyle en iyi şekilde karışmasını sağlayarak pürüzsüz lezzetler sunuyor.

Güne + enerjik başlayın

Taze sıkılmış sebze ve meyve sularının faydaları

- Portakal suyu Kış aylarının vazgeçilmezi portakal suyu, içeriğindeki C vitamini sayesinde soğuk algınlığından koruyor. Portakal C vitamininin yanı sıra B vitamini, potasyum, kalsiyum, magnezyum da içeriyor. Lifler, organik asitler ve şeker açısından da zengin olan portakal suyu taze olarak tüketilmeli.

- Elma suyu Elma suyunda bol miktarda C ve E vitamini bulunuyor. İçeriğindeki antioksidan maddelerin cilt sağlığına büyük katkısı olduğu biliniyor. Yeterli vitamin ve minerallerden faydalanmak için günde 1 bardak içmeniz yeterli.

- Havuç suyu İçerisindeki A vitamini gözler için çok faydalı, aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Diğer sebze suları ile uyumlu olan havuç suyu doğal bir antioksidan.

- Greyfurt suyu Kalori ve yağ yakmada, metabolizmayı hızlandırmada oldukça etkili olan greyfurt suyu nikotinin vücuttan atılmasını ve sigara içme isteğini azaltıyor. Tansiyon düşürücü özelliği de var.

- Nar suyu Bağışıklık sistemini güçlendiren nar, enfeksiyonlara karşı vücudun dirençli olmasını sağlıyor. Bir bardak nar suyunda 10 bardak yeşil çaya eşdeğer antioksidan madde bulunuyor. Ayrıca kolesterol düşürücü ve düzenleyici etkisi ile kalp dostu.

- Domates suyu Tam bir sağlık deposu olan domates bol miktarda C ve E vitamini içeriyor. Vücudun su tutmasını engelliyor ve bağırsakların düzgün bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.