CUMHURİYETİMİZİN 2. YÜZ YILINDA CEYHAN’IMIZA DEĞER 6 PROJE:
1- 2. Yüz Yıl Kültür ve Sanat Meydanı 1.450 metre kare
İçerisinde 1 Adet açık hava tiyatrosunun da yer alacağı 2. Y.Y Kültür ve Sanat Meydanımızda yanı sıra sanatsal öğrenme atölyeleri restoran bölümü ve ev kadınlarımızın emekleri ile evde ürettiği ürünlerini satışa sunabilmeleri için Pazar bölümleri yer alacak.
2- Yılan Kale Yürüyüş Yolu ve Seyir Tepesi
Projemiz çalışmaları sona erdiğinde boylu boyunca uzayıp giden Çukurovamızın bereketli toprakları sıralınca uzanan Toros dağları ve Kadim Ceyhanımızın zevkle seyir edileceği 400 metre yol ve bu yollar üzerinde 5 seyir balkonu ve 500 metre kare otopark alanı yer alacak.
3- Yarsuat Mahallesi Çok Amaçlı Toplum Merkezi
7 Dönümlük bir arazi üzerine kurulacak olan merkezimiz 3 mahalleye hizmet edip yaklaşık 30 bin vatandaşımıza hizmet vermeyi amaçlamaktadır 1500 metre kare kapalı alanı olacak olan merkezimizde Düğün salonu, Dinlenme alanları kafeterya bölümü ve yine ev kadınlarımız için satış alanları oluşturulacaktır.
4- Bisiklet Evi
Kentimizde ulaşıma farklı bir hava katacak olan bisiklet evimizin ulaşım merkezinde yer alacak kafeterya da vatandaşlarımız dinlenip gün geçirebilecek olup yine bisiklet evimizden kiraladıkları bisikletler ile gün içerisinde ulaşımlarını sağlayabilecekler.
5- Yaşar Kemal Kadın ve Gençlik Yaşam Merkezi
250 metre karelik bir kapalı alanı kapsayan merkezimizde dinlenme alanları restoran bölümü yine evde üreten kadınlarımız için Pazar bölümü ve değerli hemşehrilerimizin ücretsiz olarak faydalanabilecekleri kütüphane bölümü ve internet hizmeti yer alacak.
6- Hayvan Barınağı
Geçmiş dönemlerde geçici hayvan barınağı adı altında yapılan tesis geçici statüde olduğu için ruhsat dolayısıyla da destekleme alamamaktadır ve dışa bağımlıdır. Belediyemize ve kentimize sorun teşkil eden bu durumdan tam teşekkürlü profesyonel ve kalıcı bir hayvan barınağı yapmayı hedefliyoruz.