“ÇOK YÖNLÜ PROJELER HAZIRLAYACAĞIZ”

S NAN AK ZORLU ENERJ GENEL MÜDÜRÜ

Capital (Turkey) - Green Business - - Araştırma -

HARCAMALAR Zorlu Enerji Grubu 2014 yılında yaklaşık 1 milyon 650 bin TL harcama yaptı. Oransal olarak bunun üçte biri, çevresel yatırımları oluştururken üçte ikisini toplumsal yatırımlar oluşturuyor. 2012 yılından itibaren bu alanda yapılan harcamalar, yaklaşık 5 milyon 5 yüz bin TL seviyesinde gerçekleşti. Yurtiçi ve yurtdışında 5 doğalgaz, 7 hidroelektrik, 2 jeotermal ve rüzgar santralinin oluşturduğu toplam 1.011 megavatlık kurulu güce sahibiz.

EFFAFLIK 2009 yılından bu yana izlemeye alınan karbon ayak izi konusunda düşük karbonlu ekonomiye geçişte karşı karşıya olunan risk ve fırsatları geleceğe yönelik stratejilere dönüştürmek üzere çalışmalar yürütüyoruz. Enerji sektöründe Türkiye’nin ilk CDP (Karbon Saydamlık Projesi) raporlaması yapan grubu olarak geçtiğimiz yıl dördüncü kez ödülün sahibi olduk. Zorlu Enerji, Karbon Saydamlık Liderliği Endeksi’nde yer alan şirketler arasında en yüksek puana sahip yüzde 10’luk gruptaki 5 şirketten biri olarak 2014’te de ödülün sahibi oldu.

2015 HEDEF 2015 hedeflerimiz arasında, iklim değişikliğiyle mücadele için çok yönlü ve kapsamlı projeler hazırlayarak tüm iş süreçlerine entegre etme hedefinden yola çıkacağız. Doğalgaz santralleri dışındaki tesislerde de ISO 14064-1 2015 Sera Gazı Emisyon Doğrulama Standardı uygulamalarına başlamak ve su ayak izini ölçerek azaltmak için proje ve çalışmalar gerçekleştirmek var. 2015 yılı için çevre ve sürdürülebilirlik çalışmaları için ayrılan toplam bütçe yaklaşık 1 milyon 900 bin TL civarında.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.