Apple, yeni iphone modelleri ile geri döndü

CIO Turkiye - - GIRIŞ -

Apple’kn yeni telefonlark her ykl olduğu gibi Eylül ayknda tanktkldk. 3 yeni iphone modelinin tanktkldkğk etkinlikte, telefonlarkn isimleri de açkklandk. iphone Xs, iphone Xs Max ve iphone Xr modelleri özelliklerinin yank skra en çok artan kura bağlk olarak €yatlarkyla konuşuldu.

Apple CEO’SU Tim Cook’un sahneye çıkmasıyla başlayan etkinlikte, Apple Watch Series 4 ile birlikte 3 yeni iphone dün akşam tanıtıldı. iphone Xs, iphone Xs Max ve iphone Xr modelleri Türkiye’deki tahmini fiyatlarıyla ön plana çıktı.

iphone XS Max, 6.5 inçlik bir ekrana sahip. Böylece iphone 8 Plus ile neredeyse aynı boyutlarda daha büyük bir ekran kullanıcılara sunuldu. Ekran 2688×1242 piksel çözünürlük ve 458 ppi piksel yoğunluğu sunuyor. 3D Touch ve True Tone kullanılmaya devam edilirken, 120 Hz yenileme hızına sahip. Maksimum depolama alanı seçeneği 512 GB‘A çıkarılan ve suya - toza karşı dayanıklı olan akıllı telefon, uzay girisi, gümüş ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile geliyor. iphone Xs ve Xs Plus modelleri 4 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. 64 / 256 ve 512 Gb‘lık dâhili hafıza seçenekleri sunuluyor. iphone XS ve iphone XS Max’in arka yüzünde 12 MP çift kamera bulunuyor. iphone XS, iphone X’e göre 30 dakika daha fazla dayanıyor. iphone Xs Max şimdiye kadarki en büyük iphone piline sahip ve iphone X’ten 90 dakika daha uzun süre kullanılabiliyor. Ayrıca iphone XS çift SIM destekliyor. Telefonun fiyatı 999 dolardan başlıyor. XS Max’ın başlangıç fiyatı ise 1.099 dolar.

iphone XR ise, beyaz, siyah, mavi, coral, sarı renk seçenekleri ile geliyor. 6.1 inç’lik ekran 1792 x 828 çözünürlük sunarken, cihaz 12Mp’lik kamera ile geliyor. iphone XR üç renk ve üç depolama seçeneğiyle (64 / 128 / 256 GB) geliyor.

Apple Watch serisinin en yenisi tanıtıldı

Etkinlikte tanıtılan cihazlardan biri de Apple Watch serisinin en yenisi idi. Apple Watch Series 4, fotoğraflar, takvim ve haritalardan daha fazla bilgi görebilme imkânı sunuyor. Saat yüzüne kişi ekleyip, tek dokunuşta ulaşmak mümkün. Yeni saat yüzleri, ateş, su ve buhar, ekranla etkileşim halinde. Tasarım gibi hoparlörler de yeniden yapılmış ve çok daha yüksek sesli olarak dikkat çekiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.