CIO 100

Basklk yaykncklkğkn ciddi manada sorgulandkğk, dergiciliğin ne olacağk ile ilgili her gelecek bilimcinin birbirini yalanlayan şeyler söylediği şu günlerde, dergilerin 100’üncü ya da daha yüksek yaş dönümlerini kutlamalark daha kkymetli hale geliyor.

CIO Turkiye - - EDITÖRDEN - Murat YILDIZ, Yaykn Yönetmeni myildiz@cio.com.tr

Tuhaftır sayılara bazen çok fazla anlam yüklüyoruz.

yüklüyoruz. Mesela ülkemizde plaka sayılan çok kıymetlidir. Bir futbol müsabakasmda, oynanan dakika plakanız ile eşleştiğinde sahadan yer yerinden oynar. 1, 3, 7 gibi asal sayılar, 41 kere maşallah vs... sayılar çok önemli. Şu anda bu satırları okuduğunuz dergimizin üzerinde de özel bir sayı var. Bu okuduğunuz, CIO dergisinin 100'üncü sayısı.

Basdı yayıncılığın ciddi manada sorgulandığı, birbiri ardına kapama haberlerinin geldiği ve dergiciliğin ne olacağı ile ilgili her gelecek bilimcinin birbirini yalanlayan şeyler söylediği şu günlerde, dergilerin 100'üncü ya da daha yüksek yaş dönümlerini kutlamaları daha kıymetli hale geliyor. Sarlann önemli ancak muhtemelen saymadığımız, hesabını tutmadığımız daha nice dönüm noktalanmız olmuştur. Mesela acaba CIO dergisi olarak 1000. CIO'muz ile nerede, nasıl tanıştık. 2000. CIO'muzdan ne zaman görüş aldık. Etkinliklerimize kaç bin CIO geldi acaba? Ve daha önemlisi kaç teknoloji liderinin kartvizitini CIO olarak değiştirmesini sağladık acaba? Bence CIO dergisi Türkiye'de çok güzel işler yaptı, yapmaya da devam ediyor. 1994 yılından bu yana teknoloji yayıncılığı serüvenimde en fazla keyif aldığım bir dönem yaşıyorum. Müsaadenizle bu vesileyle ekip arkadaşlarım' da kutlamak isterim. Yazı İşleri Müdürümüz Derya Coşkun, Reklam Müdürümüz Özgür Tuzcu ve tüm etkinliklerimizde CIO iletişimlerini sürdüren Betül Meral'e, emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Umuyorum 2019 yılında birlikte çok daha keyifli işler yapacağız. Daha nice yaş dönümlerinde buluşmak ümidiyle. Keyifli okumalar...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.