Hibrit buluttan hibrit It’ye giden önemli yol!

Hiç kimse masaüstü Pc’lerin ve laptop’larkn gittiğini düşünmüyor; ancak cihaz patlamask işletmelerin Windows, Linux, IOS, Android ve diğer platformlark desteklemesi gereken bir ortam yarattk; hem de tüm iş uygulamalark için.

CIO Turkiye - - KASIM -

Hiç kimse masaüstü Pc’lerin ve laptop’larkn gittiğini düşünmüyor; ancak cihaz patlamask işletmelerin Windows, Linux, IOS, Android ve diğer platformlark desteklemesi gereken bir ortam yarattk; hem de tüm iş uygulamalark için.

Birçok işletme kullanıcılarının taşınılabilirlik taleplerini basitleştiriyor; genel bulut ile yerinde yetenekler arasında yüksek seviyeden bir senkronizasyonu gerektiren, uygulamaların bir ya da daha fazla buluta migrasyonunu da içeren bir dijital dönüşüm stratejisini benimseyerek. NTT DATA için bu dijital dönüşüme giden yok doğal olarak Vmware ile bir partnerlik manasına geliyor.

Global güçlüklerin çözümü

NTT Data Services’ın bulut ve güvenlik altyapısı Chris Whaley ile stratejik birlikler, altyapı, bulut ve güvenlik (ICS) Direktörü Purah Shah ile Vmware Cloud onaylı olmanın önemini görüştük. NTT DATA geçtiğimiz 15 yıldır Vmware’in yakın bir partneri oldu, diyor Whaley. ”Iaas’ımızın temelini oluşturmak ve yakında gelecek PAAS sunumları için Vmware’e güveniyoruz” diyor Whaley. ”HIPAA uyumluluğu iş yüklerini barındıran büyük sağlık müşterilerimiz var ve en büyük

finansal hizmetler müşterimizden bir tanesi finans pazarındaki lider Saas sağlayıcısı; bizin Vmware altyapımızı kullanıyorlar. Dolayısıyla çalışma süresi ve ulaşılabilirlik çok çok önemli” diye ekliyor.

NTT DATA altı Amerika merkezli veri merkezi, üç uluslararası veri merkezi ve ihtiyaç ortaya çıktığında üst firma Ntt’nin dünya genelindeki 250’yi aşkın veri merkezine erişimiyle güçlü bir global varlığa sahip. NTT DATA’NıN en çok gurur duyduğu şey Vmware ekibiyle geliştirdikleri güçlü bağlar.

“Araştırma ve geliştirme oturumlarında Vmware ile zaman geçirmemiz nadir değil. Onların yol haritasını anlıyor, o fikir ve çözümleri pazara getiriyoruz. Müşteri bakış açısından onların gerçek ihtiyaçlarını karşılamak üzere çözümleri özelleştirmeden kimin mahir olduğunu anlamak güzel. Ve pazar yönetilen servis sağlayıcıları ve sistem entegratörleri ile dolu olduğundan bu konuma sahip olmak müşterilerin hemen kimin Vmware ürün takımını öncelik haline getirdiğini görmelerini sağlıyor.” NTT DATA bulut onaylı olmada açık bir avantaj görüyor zira müşterilerin NTT DATA’NıN tamamen Vmware altyapısını temel alarak servislerini sunduğunu bilmelerin sağlıyor.

NTT DATA’NıN uzmanlığı diğer kolokasyon siteleri ve genel bulut dâhil olmak üzere günümüzde giderek artan hibrit IT ortamlarını desteklemek için barındırılmış sunumlarının ötesine geçiyor. ”Biz aynı zamanda bir organizasyonun istediği bir yerde entegrasyon ile uygulama iş yüklerini çalıştırma yeteneği sunuyoruz; buna müşterilerin talep ettiği esneklik için AWS üzerinde Vmware Cloud da dahil,” şeklinde konuşuyor NTT Data’dan Shah.

NTT DATA’NıN günlük olarak üstesinden gelmek üzere çalıştığı bulutun benimsenmesinin önünde engeller var. ”Teknik sorunlar ortaya çıkıyor elbette, iş yükü tertibi ve uygulamaları buluta geçirmekle bağlantılı,” diyor Whaley. Ardından iş sorunları var; ROI’YI belirlemek ve buluta geçişin işletme giderlerini düşürüp düşürmeyeceğini görmek. Fakat sıklıkla en büyük güçlük duygusal etkenler; bir organizasyon uygulama ve iş yüklerini başka bir bulut ortamına taşıma politikasına sahip mi ki bu yapının dört duvarı içinde olmayabilir. Bunun için söz konusu endişeleri giderecek bir danışmanlık hizmetimiz bulunuyor. Bir organizasyon bulut yolculuğunun neresinde olursa olsun biz orada onlarla buluşuyoruz, planlarını doğruluyoruz veya yeni bir plan geliştirmelerine yardımcı oluyoruz,” diye ekliyor.

NTT DATA bunu uzun vadeli bir kazanç stratejisi olarak görüyor. ”Bulut uygulamamıza liderlik etmek deneyimlediğimiz en heyecanlı zamanlar, teknolojik olarak iş sonuçlarına imkân sağlama fırsatı; bizim yaptığımız şeyin büyük parçası bu,” diyor Whaley. Biz gerçekten uygulamaları pazara daha hızlı ve daha iyi şekilde getirme, en son trend ve teknolojilerin avantajından yararlanacak biçimde altyapıyı tasarlama üzerine odaklanıyoruz ve iş teknolojisi ile kazanımları paraya çevirmek için Vmware ile ortak çalışıyoruz” diye ekliyor Whaley.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.