Asus Zenfone Zoom S

Geniş ekrankna eklenen kayda değer kamera özellikleri ile akkllk telefon fotoğraf konusunda profesyonel olan kullankcklarkn dahi €krini değiştirebilecek gibi görünüyor.

CIO Turkiye - - KASIM -

Geniş ekrankna eklenen kayda değer kamera özellikleri ile akkllk telefon fotoğraf konusunda profesyonel olan kullankcklarkn dahi €krini değiştirebilecek gibi görünüyor.

Asus’un akkllk telefonu Zenfone Zoom S, isminden de anlaşklacağk gibi fotoğraf çekimine odaklk bir cihaz olarak ön plana çkkkyor.

Öncelikle metal kasask ile ön plana çkkan telefon, görece olarak diğer akkllk telefonlara göre biraz daha kalkn bir tasarkma sahip olsa da 154.3 x 77.0 x

7.9 mm. Boyutu ve 170 gram ağkrlkğk ile oldukça ideal bir cihaz olarak dikkat çekiyor. Kavisli tasarkma sahip telefon, genel olarak şkk tasarkmk ile göze çarpkyor. Pek çok akkllk telefonda olduğu gibi, güç butonunun ve ses kontrol tuşlarknkn sağ kenarda olduğu cihazda, sol kenarda ise SIM ve microsd kart yuvask bulunuyor. Telefonun USB girişini ve kulaklkk jakknk ise alt kenarda görebiliyorsunuz.

Zengin renklere sahip ekran

Zenfone Zoom S’in geniş ekranknda bahsedecek olursak, 5.5 inç

büyüklüğündeki ekran gayet kullankşlk. Asus Zenfone Zoom S, 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü AMOLED bir ekran taşkyor. Ekran, oldukça zengin ve doygun renklere sahip ve akkllk telefonun ekrank güneş kşkğknkn altknda rahatlkkla görülebiliyor.

13 megapiksel çözünürlüklü ön kameraya sahip telefon, arkada çift lensli bir kamera kurulumu barkndkrkyor. Cihazda bulunan optik görüntü sabitleme ve elektronik görüntü sabitleme özelliği ile çekilen videolarda sarskntk ve bulankklkk olasklkğk en aza iniyor. Zenfone

Zoom S’in kamera uygulamasknda kullankcklarkn perspektierini farklk biçimde yansktmalarknk sağlayacak çeşitli çekim modlark ve efektler bulunuyor. Fotoğrafta daha profesyonel olan kullankcklar manuel mod ile ISO, pozlama ve renk dengesi gibi ayarlark kendi tercihlerine göre yapabiliyor. Zira telefonun bu denli alternatif kamera çözümleri cihazkn kesinlikle fotoğraf için ideal bir cihaz olduğunu gösteriyor.

Asus Zenfone Zoom S’te 2.0 GHZ sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 625 yonga seti bulunuyor. Cihaz, 2 TB kapasiteye kadar microsd kartlark destekliyor.

İnanklmaz batarya performansk

Cihaz, 5000 mah kapasiteli bir pil barkndkrkyor. Doğal olarak batarya ömründe iyi bir performans sergileyen telefon, uzun bir süre şarja ihtiyaç duymadan aktif olarak çalkştkrklabiliyor. Ayrkca, cihazkn toplamda 2,5 saatte pili tamamen doluyor.

Zenfone Zoom S’in arkaskndaki parmak izi taraykcksk oldukça hkzlk çalkşkyor. Asus’un Zenmotion isimli özelliği ise kullankcklarkn ekrana dokunarak veya telefonu çevirerek bazk işlevlere hkzlk biçimde ulaşmasknk ve bazk görevleri vakit kaybetmeden yerine getirmesini sağlkyor. Asus telefonlarkn vazgeçilmez bir parçask olan Mobil Yönetici uygulamask, Zenfone Zoom

S’te de yerini alkyor. Mobil Yönetici uygulamask ile bellek temizleme, cihazda depolama alank açma, veri kullankmknk kontrol etme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Uygun €yatk ve farklk segmentlerdeki kullankcklarkn tercihlerine girebileceği düşünüldüğünde Zenfone Zoom S oldukça ideal bir telefon. Fotoğraf çekme konusundaki zengin performansknkn yank skra tasarkm şkklkğk cihazk tercih edilebilir kklkyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.