Cio’lar Samsung Galaxy Note 9’u deneyimledi

Samsung İnovasyon Merkezi’nde, Samsung Türkiye Kurumsal Bölüm Direktörü Murat Atkck ile bir araya gelen Cio’lar, Galaxy Note 9’u deneyimledi. IT liderleri, cihazkn özellikle kurumsal hayattaki artklarkna dikkat çekti.

CIO Turkiye - - ARALIK -

Samsung İnovasyon Merkezi’nde, Samsung Türkiye Kurumsal Bölüm Direktörü Murat Atkck ile bir araya gelen Cio’lar, Galaxy Note 9’u deneyimledi. IT liderleri, cihazkn özellikle kurumsal hayattaki artklarkna dikkat çekti.

İş Bankask CIO’SU Hakan Aran “Büyük ekran sayesinde e-postalara, tablolara, dokümanlara daha iyi odaklankyorum”

Büyük ekran ihtiyacının giderek arttığını söyleyen Hakan Aran, bu sayede büyük cihazlara olan ihtiyacın giderek azaldığını belirtti. Aran şöyle diyor: “Cep telefonumdan e-postalara bakarken, bazı e-postaları daha sonra bilgisayarda bakmak üzere ayırıyordum. Çünkü gelen eklentideki tabloya bakmak, görseli incelemek için büyük ekran gerekiyordu. Galaxy Note 9’un büyük ekranı ve yüksek çözünürlüğü sayesinde artık tüm e-postalarımı tek bir cihazdan yönetmem mümkün oluyor.”

Hızlı şarjın hayat kurtarıcı olduğunu belirten Hakan Aran şöyle dedi; “Yoğun iş temposunda akıllı telefonlar en büyük yardımcımız. Ancak özellikle seyahatlerde en büyük sorun telefon şarjının bitmesi ve sizi bir yedek bataryaya ya da prize mahkum bırakması. Galaxy Note 9’da dikkatimi çeken önemli özelliklerden biri de pilin oldukça yüksek kapasitede olması ve hızlı şarj ile telefonun prizde çok daha az kalması.”

Telefonun artık günlük yaşamın bir parçası olduğunu

belirten Aran, kişisel kullanım açısından da Galaxy Note 9’un kamera özellikleri hakkında şöye diyor: “Profesyonel iş dünyamız haricinde elbette akıllı telefonları günlük yaşamlarımızda da kullanıyoruz. Daha iyi fotoğraf çekmek, daha iyi ses deneyimi yaşamak bizler için önemli. Galaxy Note 9’un kamerası fotoğraf ve video çekimlerde rakiplerinden çok daha üstün bir performans sergiliyor. Ayrıca yenilenen kalem ile birlikte uzaktan kumanda olarak kullanıp selfie çekebilmek çok işime yarıyor.”

Defacto CIO’SU Cengiz Gürer “Galaxy Note 9’un Smart Switch özelliği ile alarm datamk dahi kolaylkkla aktarabildim”

Tasarımından pil ömrüne kadar Samsung Galaxy Note 9’un çok özel bir telefon olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Defacto CIO’SU Cengiz Gürer, özellikle Smart Switch özelliğini çok beğendiğini, cihazlar arası veri transferinin oldukça hızlı yapıldığını belirtti. Veri transferi sırasında farklı cihazdaki tüm kişisel verilerini de kolaylıkla aktarma imkânı bulduğunu söyleyen Gürer, “Özellikle alarm datamı dahi almış olması beni çok şaşırttı. Tüm kişisel verilerimi, notlarımı herhangi bir zahmete girmeden aktarabildim. Geçiş çok kolay” dedi. Samsung Galaxy Note 9’un en çok kullanılan uygulamaları da önerdiğini ifade eden Cengiz Gürer, “Uygulama istatistiklerimi biliyor ve uygulama yükleme sırasında en çok kullandığım uygulamaları öneri olarak sunuyor” şeklinde konuştu.

Tüm bunların yanında; 6.4 inç ekran boyutunun kendisi için önemli bir detay olduğunun altını çizen Gürer, rakip pek çok cihaza göre inanılmaz bir deneyim sunduğunu kaydetti. “Ekranda iki aplikasyonu aynı anda kullanabildiğim gibi, rahat bir okuma deneyimi de sunuyor” diyen Cengiz Gürer, tüm bu özelliklerin yanında cihazın; indirme hızının, Wi-fi bağlantı hızının, pil ömrünün çok iyi olduğunu da sözlerine ekledi. Pil ömrü konusunda müthiş bir inovasyon olduğunu söyleyen Gürer şöyle devam etti: “Uygulamaların pil tüketiminde de bir optimizasyon yapılmış. Bu özellikle pil tüketimi konusunda kendini oldukça belli ediyor. Yaklaşık olarak 2 gün rahatça gidebilecek bir pil ömrüne sahip. Sunum konusunda harika bir cihaz. S Pen’i kullanarak sunum yapmak çok keyifli. Üstelik S Pen’in uzaktan bir kapsama alanı da var. Kalemi telefona belli bir mesafede tutarak hem sunum yapıyor hem de fotoğraf çekebiliyorum. S Pen ile aynı zamanda not da alabiliyorum, ayrıca kapalı ekranda dahi not almak çok iyi bir özellik. Aynı kalem ile ekran görüntüsünü kesip istediğim bir yerde kolaylıkla paylaşabiliyorum. Bunlar oldukça dikkat çeken özellikler.”

Yapk Kredi CIO’SU Cengiz Arslan “Galaxy Note 9’da sunulan biyometrik doğrulama konusu incelemeye değer”

Yapı Kredi CIO’SU Cengiz Arslan, Samsung Galaxy Note 9’un büyük ekranı ve güçlü bağlantı özelliklerinin iş uygulamalarındaki öneminin büyük olduğunu belirterek “Tek bir kablo ile Galaxy Note 9’u büyük bir monitöre bağlayabiliyorum. Bu sayede uygulamaları çok daha rahat kullanıp, web tabanlı işlemleri kolayca yapabiliyorum. Galaxy Note 9’un yüksek çözünürlüklü kendi ekranı da daha fazlasını görmemizi sağlıyor” dedi.

Finans sektörünün geleceğinde biyometrik kimlik doğrulamanın giderek önem kazanacağını belirten Cengiz Arslan, şöyle devam etti: “Finans sektörünün gündeminde ve önceliğinde her zaman güvenlik var. Bu cihazlarda geliştirilen biyometrik güvenlik ve kimlik bilgisi tanıma özelliklerini yakından takip ediyoruz. Örneğin, Galaxy Note 9 ile sunulan parmak izi, yüz ve iris tarama özelliğinin regülasyona uyumluluğunu inceleyeceğiz. Bu teknolojilerin finans sektöründe gelecekte daha yoğun bir şekilde kullanılacağını düşünüyorum.”

Telefona not almanın çok önemli bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Cengiz Arslan, “S Pen ile kolaylıkla not alabiliyorum. Ayrıca dijital kalemin çok ince ucu gerçek bir kalem hissi yaratıyor. Bunun yanında; S Pen ile sunumlarımı telefon üzerinden yapabiliyor, kalemin kapsama alanı sayesinde sunumumu uzaktan kontrol imkânı bulabiliyorum. Ayrıca, kalemin herhangi bir not ya da görseli istendiği zaman crop’lama özelliği de muazzam” diye konuştu.

Tofaş CIO’SU Özgür Çetinoğlu “Samsung Galaxy Note 9, tablet ihtiyackmk ortadan kaldkrdk”

Samsung Galaxy Note 9’un tasarımının oldukça şık olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Tofaş CIO’SU Özgür Çetinoğlu, özellikle ekran hassasiyeti ve pil süresi anlamında en tatmin edici Samsung telefon olmasının büyük bir artı olduğunu kaydetti. Samsung Galaxy Note 9’un kamerasında muhteşem düşük ışık performansının yanı sıra makro çekim özelliğini de beğendiğini ifade eden Çetinoğlu, rakip birçok üründen daha iyi kamera özellikleri olduğunu vurguladı.

Cihazın batarya özellikleri ile kıyaslandığı takdirde ağırlığının da oldukça normal olduğunu sözlerine ekleyen Özgür Çetinoğlu, parmak izi tanıma özelliğinin ise hızına vurgu yaptı. Çetinoğlu, “Telefonda dikkat çeken diğer özelliklerden birkaçı da; NFC kredi kartı özelliği, başarılı Samsung temaları… Bunları keyifle kullanıyorum. Bunun dışında tema icon’larının biraz daha büyük olmasını tercih ederim” dedi. Extended pil koruma özelliğinin çok iyi olduğunun altını çizen Çetinoğlu, yazılım güncellemelerinin daha sık gelmesinin daha iyi olacağını belirtirken, aynı zamanda kalp atış hızını ölçen sensöre tansiyon ölçme özelliğinin eklenmesini de sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Knox entegre kurumsal cihaz yönetimini çok başarılı bulduğunu dile getiren Özgür Çetinoğlu, “Sunumları kablosuz olarak yapıyorum, tablet ihtiyacımı ortadan kaldırdı” diye konuştu. Çetinoğlu ayrıca, cihazın pil süresinin, kablosuz görüntü aktarımı, Microsoft Office 365 entegrasyonu ve S Pen ile anlık ekran görüntüsü alıp kopyalama özelliğinin çok iyi olduğunu, bu yüzden de kurumsal hayat için ideal bir cihaz olarak tanımlanabileceğine işaret etti.

Cengiz Gürer

Hakan Aran

Cengiz Arslan

Özgür Çetinoğlu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.