Asus Zenfone 5Z

Asus’un Zenfone serisinde beşinci nesil ürünler daha güçlü, daha akkllk ama en önemlisi daha uygun maliyetli.

CIO Turkiye - - ANALIZ - Murat YILDIZ

Asus Zenfone serisi özellikle fotoğraf yetenekleri ile kullankcklarkn ilgisini çekmişti. İlk modellerin tanktkmknda yapklan düşük kşkk testleri oldukça başarklk sonuçlar veriyordu. O günden bu yana seri 5. nesline ulaştk. Geçtiğimiz GSMA fuarknda sergilenen Zenfone 5 serisi arasknda en çok ilgi çeken kuşkusuz amiral gemilerinden biri olan 5Z olmuştu. Diğer teknik özellikler ve tasarkm açkskndan Zenfone 5 ile farklklkk olmasa bile, ürün Qualcomm’un üst segment işlemcisi Snapdragon 845’i barkndkrmask ve 8 Gb’lkk hafkza seçeneği ile dikkati çekiyor. Aynk zamanda skkk oyuncular için Adreno 630 GPU ile donanmkş olarak geliyor.

Kaliteli bir yüzeye malzemesiyle kaplk olan Zenfone 5Z, üst segment bir telefonda bulunmask gereken tüm tasarkmsal özelliklere sahip. Zenfone 5Z kamerasknk bir önceki model olan Zenfone 5’den aynen almkş gibi görünüyor. Ancak Qualcomm işlemci ile birlikte gelen yapay zeka desteği size fotoğraf çekme konusunda destek oluyor. Burada en çok dikkat çeken hususlardan biri de 120 derecelik geniş açk fotoğraf çekebilme yeteneği.

Asus Zenfone 5Z, günümüz amiral gemisi telefonlar arasknda en çok €yatk ile dikkati çekiyor. Temel özelliklerinde rakiplerinden arka kalmamaya çalkşkrken uygun €yatk ile tüketiciler açkskndan iyi bir tercih olmayk hedeiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.