İş laptop’u satın alırken dikkat edilecek 5 nokta

CIO Turkiye - - OCAK -

Organizasyonunuz için yeni bir iş laptop’u satkn alkrken dikkate alknacak birçok etken mevcut. En iyi karark vermenizde size yardkmck olmak adkna satkn alma skrasknda neleri aramankz gerektiği hakkknda size bu rehberi hazkrladkk.

yaller HP Spectre Folio’da güncel standartlar. Estetik ve güç söz konusu olduğunda toplantı odasında başınızı eğdirmeyecek standartlarla geliyorlar.

Hangi yazklkmk kullanmak istiyorsunuz?

Bir diğer önemli nokta işte kullanacağınız yazılımlar. Eğer çeşitli uygulamalar kullanacaksa, bazıları birkaç yıl öncesine dayanan nispeten eski olanlar, o zaman bu yazılımların laptop’la gelen işletim sisteminde çalışacağından emin olmalısınız.

Apple Macbook’lar mağazalarda oldukça cazip görünebilir ama ihtiyaç duyduğunuz uygulamalar MACOS ile uyumlu değilse o zaman bu cihazlar oldukça pahalı bir seçim haline gelecektir.

Bu yazıda bahsi geçen

Tavsiye edilen fiyat

199,99 dolar HP (https://store.hp.com/us/ en/pdp/hp-chromebook---11v010nr-%28energy-star%29)

Laptop’larda en çok kullanılan işletim sistemi Windows ve dolayısıyla en yüksek uyumluluk için de. Google’ın Chromebook’larını çalıştıran Chromeos de bulut tabanlı çalışması ile popüler olmaya başladı. Organizasyonunuz G-suite yazılımları kullanacak mı ve hafif işleri yerine getirmek için pahalı olmayan makineler mi arıyor? O zaman HP Chromebook 11’i dikkate almalısınız.

Skk seyahat edecek misiniz?

O laptop’ları kullanacaklar uçaklarda çokça zaman geçiriyorsa veya o toplantıdan bu toplantıya koşturuyorsa, o zaman ebat, ağırlık ve dayanıklılık oldukça önem kazanıyor.

Ebat sıklıkla ekranlarla ifade edildiğinden 13 inç veya daha küçük bir ekrana sahip ve 1.3 kg’dan daha hafif olanlarına bakın. Batarya ömrü de son derece önemli çünkü sekiz saatlik uçuşunuz sırasında şarjınızın bitmesini istemezsiniz. Bu sebeple üreticinin açıkladığı özellikleri kontrol edin ve ardından tedbir için 1-2 saat pay bırakın.

Ucuz modellerden uzak durun zira sağa sola atılan çantalarda kırılabilecek daha ucuz, plastik kasalarla üretilme eğilimindeler. Bunun yerine metal kasalı olanlara bakın çünkü onlar bu durumlara nispeten daha dayanıklılar.

Bu yazıda bahsi geçen

Tavsiye edilen fiyat

1429,99 dolar HP (https://store.hp.com/ us/en/pdp/hp-spectre-x360-13ae052nr)

Bu gereksinimleri karşılayan iyi bir örnek HP spectre x360 dönüştürülebilir laptop. Dokunmatik bir ekrana sahip olmasının yanı sıra özel bağlantı noktaları sayesinde tablete dönüştürülebiliyor.

Laptop’a mk yoksa 2si bir arada bir ürüne mi ihtiyacknkz var?

Laptop’lar her ne kadar yıllar içinde işleri yerine getirmede tercih edilen cihazlar olsa da, bu günlerde daha fazla seçeneğe sahibiz. 2 si bir arada ürünler geleneksel bir laptop’un sunduğu verimliliğe sahip ama aynı zamanda tablet özgürlüğü de sunuyorlar.

Bu bilhassa müşterilerine sunum yaparken ve onlara ekran üzerinde bir tasarım ya da görsel göstermek istediğinizde kullanışlı. Tipik olarak bu laptop’un etrafında dönülmesini gerektirebilir ama 2si bir arada ürünlerle ekranı basitçe çıkartabilir bu onlara verebilirsiniz.

2si bir aradalar sıklıkla daha hafif, daha kompakttır ve laptop’lardan daha uzun batarya ömrüne sahiptir ki bu yüzden çok iyi birer yolculuk arkadaşlarıdır.

Bu yazıda bahsi geçen

Tavsiye edilen fiyat

1499,00 dolar HP (https://store.hp.com/us/ en/pdp/hp-elite-x2-1013-g3tablet)

HP Elite x2 1013 G3 tablet listenizin üst sıralarında yer almalı; en son sekizinci nesil Intel işlemcisi, ultra keskin 12 inç 3000x2000 çözünürlüklü ekranı ve şık tasarımı yüzünden.

Bütçenize uygun mu?

Görebileceğiniz gibi içlerinden seçebileceğiniz bol laptop seviyesi bulunuyor. Bu sebeple satın alırken lüzumsuz yere fazla para ödemeye gerek yok. Bütçenizi bilin ve seçenekleri değerlendirirken ona sadık kalın çünkü o fiyata sizin işinizi görecen bir şey bulacaksınız.

Paranıza göre en iyisini almanın bir yolu her makine için farklı konfigürasyonlara bakmak ve gerçekçi olarak ihtiyacınız olanı seçmektir. Daha küçük bir SSD ya da önceki nesil işlemci için bir seçenek mevcutsa ve bu özellikler sizin gereksinimlerinizi karşılıyorsa o zaman buna yönelin. Şunu unutmayın ki, akıllıca harcanmış bir para sizi bir veya iki yıl içinde terfi yapmak zorunluluğundan kurtarabilir.

Apple Macbook’lar mağazalarda oldukça cazip görünebilir ama ihtiyaç duyduğunuz uygulamalar MACOS ile uyumlu değilse o zaman bu cihazlar oldukça pahalk bir seçim haline gelecektir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.