Lenovo Tab 7 Essential

Lenovo Tab 7 Essential, günlük işlerinizde yanknkzda taşkyabileceğiniz bir cihaz. Ürünün en cazip tarafk ise, aynk anda hem tablet hem telefon hem de mesajlaşma arack olarak kullanklabilir olmask…

CIO Turkiye - - OCAK -

Lenovo Tab 7 Essential, günlük işlerinizde yanknkzda taşkyabileceğiniz bir cihaz. Ürünün en cazip tarafk ise, aynk anda hem tablet hem telefon hem de mesajlaşma arack olarak kullanklabilir olmask…

Lenovo Tab 7 Essential, size büyük sürprizlerle mi gelecek yoksa bir hayalkkrkklkğk mk yaşatacak? Lenovo’nkn yeni cihazk günlük hayatknkza uyum sağlayacak nitelikte. Android bir tablet olan cihaz, özel işleriniz için yeterince iyi mi? Şimdi buna bakalkm…

Tasarkmk piyasankn en iyisi olmamakla birlikte, plastik gövdeyle gelen Tab 7 Essential, bir önceki sürümüne göre çok daha iyi bir tasarkma sahip. Biraz kalkn fakat şkk olan Tab 7 Essential’kn sağ tarafknda bir güç düğmesi bulunuyor. Hemen üzerinde konumlanan ses düğmelerinin yank skra cihazkn üst kksmknda da bir mikro USB portun yank skra ses jakk yer alkyor. Ürünün sol tarafknda Lenovo yazksknkn hemen altknda bir microsd kart yuvask göreceksiniz, dahili depolama ihtiyacknkzda bu kart yuvasknk kullanabilirsiniz.

Ekrankn üzerinde bulunan speaker ile cihazk aynk zamanda bir telefon ve mesajlaşma arack olarak da kullanabiliyorsunuz. Ancak şunu özellikle belirtmekte fayda var ki, çok güçlü bir

ses kalitesi beklememek gerekiyor. Bunun yanknda; telefonun hoparlör seviyesinin video izlemek ve müzik dinlemek için yeterli seviyede olduğunu söyleyebiliyoruz.

Cihazkn tkpkk hoparlör seviyesi gibi kamera özelliklerinin de günlük kullankm için yeterli düzeyde olduğunu belirtmek gerekiyor. 2 megapiksellik ön kamerankn yanknda yine 2 megapiksel arka kamera çok iyi görüntüler yakalamankzk sağlamasa da daha çok görüntülü sohbetlerde, acil toplantklarknkzda ihtiyacknkzk karşklayacak nitelikte.

Ekran çözünürlüğü

Ekrankna göz attkğkmkz cihaz, 1024 x 600 piksel çözünürlük ile 7 inç bir ekrana sahip. Genel anlamda kullanklabilir özelliklerde bir ekran. Tabi ki, herhangi bir akkllk telefonun piksel yoğunluğunun daha yüksek olduğunu söylemekte yarar var; ancak yine de tablet özelliklerine göre ekrankn çözünürlüğünün iyi olduğu düşünülebilir. Ekrankn en büyük dezavantajlarkndan biri yüzeyde çok kolay şekilde parmak izinin kalkyor olmask… Ayrkca, ekrankn parlak olmamask kötü havalarda dkşarkda kullankma çok uygun olmadkğknk gösteriyor.

1.3 GHZ Mediatek MT8167D dört çekirdek işlemciye sahip cihaz, 1.1 GHZ MT8735 dört çekirdekli yonga seti ile geliyor. 16 GB’A kadar dahili depolama imkank sunan Tab 7 Essential, Wi-fi ve Bluetooth desteği sağlkyor. Lenovo Tab7 Essential, 3500mah kapasiteli bir bataryaya sahip. 20 saatlik bir deneyim vaat edilirken, batarya standart kullankmlarda 10 saati tamamlkyor.

Fiyat performans odaklk tercih edenlere…

Sonuç olarak bakkldkğknda; €yat performans olarak uygun olan Tab 7 Essential, video izlemek, birkaç sitede gezinmek için yeterli fakat webde sörf yapmak isterseniz cihazk biraz zorlayabilirsiniz. Zira art arda açacağknkz sekmeler cihazknkzkn yavaşlamaskna neden olabilir. Lenovo Tab7 Essential, sizin için belirli koşullarda yararlk. Örneğin, gerçekten daha fazla para harcamak istemiyorsankz; 80 dolarlkk bu cihaz sizin için güzel bir alternatif olacaktkr.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.