Erdoğan: Mümbiç’te kanal açıyor, ‘defnimizi yapın’ diyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta’daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada hendek olaylarına göndermede bulunarak, “Şimdi de Mümbiç’te kanallar açılıyorlar. Gereği yapılacak” dedi.

Dünya Gazetesi - - ANA SAYFA -

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta Hükümet Meydanı’nda düzenlenen Toplu Açılış Töreni’ne katılarak, “Şimdi de Münbiç’te kanallar açıyorlar. Bu ne demektir biliyor musunuz? Evet biz mezarı hazırladık, gelin defin merasimini yapın . Oraya da gidilecek, niye? Çünkü bize söz verdiler, 90 günde burayı terk edeceğiz dediler, terk etmediler. Gereği yapılacak” diye konuştu.

Erdoğan, bölücü terör örgütünün vatandaşlar üzerindeki baskı ve zulmünün neredeyse kalmadığını ancak şimdiden bazı muhtarların aranarak tehdit edildiğini belirterek, “Isparta’dan bütün muhtarlara sesleniyorum. Yine geçmişteki gibi bu adamlardan korkarak, bu korsanlardan, bu alçaklardan, bu katillerden korkarak eğer bu vatan topraklarını satacak olursanız, bu millet size muhtarlık ücreti, maaş ödüyor, bu millet size hakkını helal etmez. Biz de bunun hesabını size sorarız” dedi.

Vatandaşlar yerine Kandil deki terör baronlarına hizmet eden belediyelerden akan muslukların, kayyumlar sayesinde tamamen kesildiğini dile getiren Erdoğan, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki kardeşlerimiz uzun yıllar sonra belediyelerde hizmetle yatırımla tanıştı. Daha 2-3 yıl önce-

sine kadar bölücü örgütün, şehir eşkıyalarının hendek ve çukur zulmüne maruz kalan ilçelerimizde, hamdolsun bugün huzur, emniyet, refah, kalkınma var. Bütün bölge şu anda bambaşka, parklarıyla bahçeleriyle piknik alanlarıyla vesaire. Hem turizmde hem altyapı yatırımlarında bu şehirlerimizde çok ciddi bir hareketlenme var. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu hamlelerimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kapı kulluğu yapan hiç kimseye yer yok

Bölücü terör örgütünün millete bir daha musallat olmaması

için her türlü tedbiri aldıklarını, almaya da devam edeceklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti: “Şu gerçeğin herkes tarafından bilinmesini istiyorum, Türkiye’nin geleceğinde terör örgütlerine ve bu örgütlere kapı kulluğu yapan hiç kimseye yer yoktur. Bölücü örgütün belediye başkanı tayin etmesine de belediye imkanlarının şehir eşkıyalarına peşkeş çekilmesine de asla tahammülümüz olamaz. Ülkemizin 81 vilayetinde hizmet, kalkınma, yol, köprü, okul yapılması için devlete ödenen vergilerin çukurlara gömülmesine, dağlara saçılmasına müsa-

ade etmeyeceğiz. Bugün bröve takan aslanların her birinin gözüne yansıyan kararlılık, teröre karşı ülkemizin ve milletimizin güvencesidir. Rabbim askerlerimizi korusun onları daima muzaffer kılsın.”

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ameliyatların durdurulduğuna ilişkin iddialarına değinerek, “Geçenlerde çıkmış eline almış bir kağıt, paçavra, Mecliste konuşuyor. Gazi’deki bir hastanede oraya bir talimat gitmiş; Artık ameliyatlar yapılmayacak. Bunu gördünüz mü, duydunuz mu?” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.