Belediye başkan adayları açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 14 ildeki belediye başkan adaylarını açıkladıktan sonra il başkanlarını uyardı, “Cumhur İttifakı’nı lekelemeyecek, gölgelemeyecek şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Dünya Gazetesi - - ANA SAYFA - ANKARA - DÜNYA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda, 1’i büyükşehir, 13’ü il olmak üzere 14 belediye başkan adayını daha kamuoyuyla paylaştı.

Erdoğan, AK Parti'nin 128'inci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda partililere hitap etti.

AK Parti'nin her konuda olduğu gibi siyasetin dijital boyutunda da öncü bir konumda bulunduğunu, bunu da ispatlayacaklarını belirten Erdoğan, parti olarak teşkilatlarını sanal ortama taşıdıklarını söyledi. AK Parti'nin 1.5 milyon teşkilat mensubunun, genel merkezde oluşturulan sanal teşkilat dünyasında birbirleriyle haberleşebildiğini, veri alışverişi yapabildiğini ve ortak söylem üretebildiğini dile getiren Erdoğan, 5 milyara yakın insanın internete erişiminin bulunduğu, nüfusun yarısından fazlasını oluşturan 3.7 milyar sosyal medya kullanıcısının olduğu bir dünyada yaşadıklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de de aktif sosyal medya kullanıcılarının sayısının 51 milyonu bulduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: “Böyle bir ortamda bizim kendimizi konvansiyonel propaganda yöntemleriyle sınırlamamız, AK Parti'nin o devrimci, yenilikçi lider ruhuna yakışmaz. Madem sosyal medya algıların gerçekle- rin önüne geçirilebiliyor, öyleyse bizim bu mecrayı hakikatlerle donatarak, kendimizi en doğru şekilde anlatmamız gerekiyor. Bunu da yapacağız.”

“Facebook'daki takipçi sayımız 9 milyonu buldu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şahsının Twitter takipçi sayısının 13.5 milyona yaklaştığını, dünyada bu bakımdan ilk sıralarda yer aldığını ifade etti. Erdoğan, Twitter’da yayınlanan mesajların görülme sayısının 3 milyon ile 26 milyon arasında değiştiğini vurguladı.

Başkan adaylarının isimlerini harf sırasına göre okuyan Erdoğan, Ağrı Belediye Başkan adayı Savcı Sayan, Aksaray Belediye Başkan adayı Enver Dinçer, Bilecik Belediye Başkan Adayı Nihat Can, Erzincan Belediye Başkan adayı Cemalettin Başsoy, Edirne Belediye Başkan adayı Koray Uymaz, Iğdır Belediye Başkan adayı Adil Aşırım, Isparta Belediye Başkan adayı Şükrü Başdeğirmen, Kars Belediye Başkan adayı Ensar Erdoğdu, Kırşehir Belediye Başkan adayı Yaşar Bahçeci, Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu, Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş, Tunceli Belediye Başkan adayı Gökhan Arslan ve Zonguldak Belediye Başkan adayının ise Ömer Selim Alan'ın olduğunu açıkladı. Daha sonra isimlerini açıkladığı adaylarla fotoğraf çektiren Erdoğan, “İnşallah 31 Mart akşamı kendilerini belediye başkanlarımız olarak görmek istiyoruz. Şimdi kalan 7 büyükşehir ve il belediyemiz ile ilçelerimizi de önümüzdeki günlerde açıklamayı sürdüreceğiz" dedi.

Cumhur İttifakı'na değinen Erdoğan, şunları söyledi: “Cumhur İttifakımızı da lekelemeyecek, gölgelemeyecek şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda gerek Sayın Bahçeli gerek şahsım, gerekse bu sürecin altyapı çalışmalarını yürüten arkadaşlarımız, partimizden ve MHP'den birer arkadaşımız bu çalışmaları sürdürüyor. Onlar hazırlıkları yapıyorlar ve inşallah şu anda bazı kalan yerleri de bizler daha sonra yine liderler olarak bir araya gelip, nihai kararlarımızı da bu konuda vereceğiz. Ama benim teşkilatımdan istediğim, Cumhur İttifakımıza kimse bir gölge düşürmeye kalkışmasın. Tam aksine dayanışma içinde olacağız, genel merkezlerimizin almış olduğu kararlara hepimiz uyacağız.”

Savcı Sayan

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.