Gelişim merkezi ‘Koçtaş Kampüs’ açıldı

Koçtaş Kampüs’te çalışanlara verilecek eğitimlerin yanı sıra, 2021 yılı sonuna kadar en az 300 sertifikalı usta yetiştirilmesi hedefleniyor.

Dünya Gazetesi - - MAKALE&YORUM -

Koçtaş, dünya standartlarında ev geliştirme perakendecisi olma vizyonu kapsamında uzman perakendeciler yetiştirme hedefiyle Koçtaş Kampüs’ün kapılarını açtı. 2019 yılında kapılarını müşterilere de açması planlanan Koçtaş Kampüs ile ilgili Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, şunları söyledi: “2016 yılında bir perakende okulu kurma amacıyla çıktığımız yolda bugün Ar-Ge Merkezi, Stüdyo, Laboratuvar ve atölyelerden oluşan Koçtaş Kampüs ile Türkiye’de bir ilke imza atmış olduk. Kampüs, önce çalışanlarımız ve ustalarımız sonra da müşterilerimiz için önemli bir gelişim noktası olacak.”

Koçtaş Kampüs’te 100’ün üzerinde farklı eğitim başlığında çalışanlarının gelişimini desteklediklerini belirten Özpamukçu: “Koç- taş Kampüs’ü farklılaştıran en önemli noktalardan biri mağazalarımızda yer alan boya, elektrik, tesisat gibi her kategorinin bir eğitim atölyesinin olması. Çalışanlarımız sorumlu oldukları alana ilişkin ürün bilgisi, yeni teknolojiler gibi teknik konudaki uzmanlıkla- rını Kampüs’te geliştirirken; birebir uygulama yapıp deneyimleyerek öğrenme fırsatı da yakalıyorlar. İkinci önemli nokta ise ustalarımız. Perakende sektörünün, ülkemizde hem şu anda hem de gelecekte ustalarla beraber büyüyeceğine inanıyor, yatırım ve projelerimizde ustalarımıza daima yer veriyoruz. 2021 yılı sonuna kadar en az 300 sertifikalı usta yetiştirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.