Online oyun meraklılarına ilk turnuva merkezi açıldı

InGame Group, Türkiye’de bir ilke imza atarak, online oyunlar için “Nonstop Zula Espor Merkezi”ni dün açtı. Espor sahnesi ise, 2 binin üzerinde seyirci kapasitesine sahip olan Nonstop Zula Espor Merkezi ulusal ve uluslararası espor organizasyonlarına ev s

Dünya Gazetesi - - ANA SAYFA - İSTANBUL - DÜNYA

Online oyunlara artan ilgi yeni bir sektör yarattı. Bu alanda Türkiye'nin ilk turnuva merkezi kuruldu. InGame Group, tarafından açılan “Nonstop Zula Espor Merkezi” İstanbul Demirören İstiklal AVM’de yer alıyor. Espor merkezinin açılışı InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp, InGame Group CEO’su Alpay Alptekin, espor profesyonelleri, sponsorlar ve Türkiye Espor Federasyonu TESFED yetkililerinin de katılımıyla gerçekleşti.

2500 metrekarelik alana

Tamamen esporcuların beklentileri ve ihtiyaçlarına yönelik tasarlanarak, 2 bin 500 metrekarelik alana kurulan Nonstop Zula Espor Merkezi bünyesinde, 500 metrekarelik deneyim alanı, 80 adet profesyonel oyun ünitesi, sekiz adet antrenman odası, eğitim ve atölye odaları, teknoloji laboratuvarı, beş farklı noktadan canlı yayın gerçekleştiren reji, VR deneyim alanı, toplantı salonları, özel oyun bölümleri, kafe, mağaza ve aktivite alanları yer alıyor. Ulusal ve uluslararası espor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak merkezin espor sahnesi ise, 2 binin üzerinde seyirci kapasite-

sine sahip. Demirören İstiklal, Vestel, Casper, Paycell, Pepsi Excalibur gibi sponsorların desteğiyle açılan merkez, yıl boyunca birçok turnuvalara imza atacak. Merkezin ilk turnuvası ise 250 bin TL’lil ödül havuzu bulunan TESFED Zula Türk Kupası olacak.

InGame Group’tan 2019’da espora 10 milyon TL yatırım

Türkiye’de espor ekosisteminin gelişimine verdikleri desteğin de-

vam edeceğini, bu doğrultuda InGame Group olarak 2019 yılında espor alanında toplamda 10 milyon TL yatırım yapmayı planladıklarını belirten InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp, Türkiye’nin yüzde 100 yerli ve milli oyunu Zula’nın henüz fikir aşamasındayken hayal ettikleri bu projeyi hayata geçirmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Alp, tamamıyla Türkiye’de, Türk mühendisler ve tasarımcılar tarafından geliştirilen Zula’nın ba- şarısında şa bugün Türkiye’de ve dünyada 21 milyondan fazla oyuncunun da katkısı olduğunu belirtti. Nonstop Zula Espor Merkezi’nin espora ilgi duyan gençlerin yeni m merkezi olacağını belirten Alp, aynı zamanda dünya genelinde espor ekosistemine ilham vereceğini söyledi.

Turizme katkı sağlayacak

Türkiye turizmi için de merkezin önemli bir kilometretaşı olduğuna değinen Alp, gelecekte espor turizminin daha da yaygınlaşacağını sözlerine ekledi. Dünyada spor gelirlerinin yüzde 75i markalardan geldiğini kaydeden Alp, Türk markaları için ekosistemde çok büyük faydalar bulunduğunu ve sağlıklı şekilde ekosistemin içine girmeleri gerektiğini vurguladı.

InGame Group CEO’su Alpay Alptekin, grup vizyonlarının InGame Group’u dünya çapında bir “Oyuncu” Şirketi haline getirmek olduğunu, bu vizyonu hayata geçirmek için oyunun içindeki, oyunun etrafındaki, oyun hakkındaki her şeyi kapsayacak bir iş ve inovasyon planı hazırladıklarını söyledi”Türk oyun içeriklerimiz Türk dizileri gibi dünyaya yayılsın istiyoruz. Planlarımızı bu yönde yaptık. Bunun yanında oyuncular, akseuarlarında kıyafetlerinde de oyuncu olduklarını belli etmek istiyor. Bununla ilgili adımlarımızı attık. Gaming, aksesuarlarına giriyoruz, ticari kalem olarak planlarımıza aldık”dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.