Yunanistan, Türkiye-Libya anlaşmasın­dan çok korktu!

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Mitsotakis, Türkiye’nin Libya’da üstlendiği görevi eleştirdi

Daily Balkan News - - Baş Sayfa - WashinGTOn BaLKan GünLüĞü

türkiye’nin Libya hükümeti ile yaptığı anlaşmanın Yunanistan’ı zor duruma soktuğunu ifade eden Mitsotakis, ”Libya-Türkiye anlaşması egemen haklarımız­ı ihlal ediyor” dedi. Beyaz Saray’da ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya gelen Başbakan Mitsotakis, Yunanistan’ın güvenilir bir müttefik olduğunu dile getirerek, Türkiye’nin Libya’da üstlendiği görevi eleştirdi. Türkiye’nin meşru Libya hükümeti ile anlaşmasın­ın Yunanistan’ı çok zor duruma soktuğunu ifade etti. Başbakan Kiriakos Mitsotakis söze girerek Libya krizine değindi. Başbakan Türkiye’nin Libya’ya asker gönderme kararına tepki gösterdi, Türkiye’nin Libya’nın içişlerine müdahalesi­nden kaygı duydukları­nı belirtti.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Mitsotakis, Türkiye’nin Libya’da üstlendiği görevi eleştirdi. Türkiye’nin Libya hükümeti ile yaptığı anlaşmanın Yunanistan’ı zor duruma soktuğunu ifade eden Mitsotakis, ”LibyaTürki­ye anlaşması egemen haklarımız­ı ihlal ediyor” dedi. Beyaz Saray’da ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya gelen Başbakan Mitsotakis, Yunanistan’ın güvenilir bir müttefik olduğunu dile getirerek, Türkiye’nin Libya’da üstlendiği görevi eleştirdi. Türkiye’nin meşru Libya hükümeti ile anlaşmasın­ın Yunanistan’ı çok zor duruma soktuğunu ifade etti.

“EGEMENLİK HAKLARIMIZ­I İHLAL EDİYOR”

Başbakan Kiriakos Mitsotakis, Türkiye’nin meşru hükümetin yanında sahaya inmesinden endişe duyarak ”Libya- Türkiye anlaşması egemenlik haklarımız­ı ihlal ediyor” açıklaması­nda bulundu.

TRUMP GEÇİŞTİRDİ

ABD Başkanı Donald Trump’ın Başbakan Mitsotakis ile yaptığı basın açıklaması­nda Libya krizi de gündeme geldi. Bir gazeteci Trump’a Libya konusunu Cumhurbaşk­anı Erdoğan’la görüşüp görüşmediğ­ini sordu. Trump, konuyu Türkiye ve başka ülkelerle de görüştükle­rini söyledi. www.timebalkan.com sitesinin haberine göre; Başbakan Kiriakos Mitsotakis söze girerek Libya krizine değindi. Başbakan Türkiye’nin

Libya’ya asker gönderme kararına tepki gösterdi, Türkiye’nin Libya’nın içişlerine müdahalesi­nden kaygı duydukları­nı belirtti. Türkiye’nin Libya ile 27 Kasım’da imzaladığı deniz sınırları yetki anlaşmasın­ı da “hukuk dışı” olarak niteledi. Başkan Trump ise Türkiye ve Libya konusunda yorum yapmadı ve konuyu geçiştirdi.

Başbakan Mitsotakis, Türkiye’nin Libya ile 27 Kasım’da imzaladığı deniz sınırları yetki anlaşmasın­ı da “hukuk dışı” olarak niteledi

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.