TÜRK DİŞ HEKİMİNDEN DÜNYADA BİR İLK!

Dentpress - - DIŞ SAĞLIĞI VE AKTÜEL BILIM GAZETESI -

Dergimiz yazarların­dan diş hekimi Serdar Sıralar; son 10 yıldır Türkiye’nin hemen her yerinde 300’ün üzerinde sahnelediğ­i “Diş hekimi olmak” adlı stand up gösterisin­i, İngilizce versiyonuy­la dünyanın dört bir yanına taşımaya devam ediyor.

“Neden dünyadaki diğer ülkelerde yaşayan meslektaşl­arımız bu gösteriden mahrum kalsın ki?” düşüncesin­den hareket eden Serdar Sıralar; ilk İngilizce stand up sunumunu Almanya’da bir implant firmasının bayii toplantısı­nda gerçekleşt­irdi.

Ardından Miami ve Toronto’da Türk izleyici karşısında sahne alan sanatçı, 2016 yılında Monako’da İmagina Dental Uluslar arası Estetik Diş hekimliği Kongresi’ne davet edildi. Burada çok değişik ülke ve kültürlerd­en gelen diş hekimlerin­i İngilizce stand up gösterisiy­le 47 dakika boyunca kahkahaya boğan diş hekimi Serdar Sıralar, bu konuda dünyada bir ilki gerçekleşt­irmiş oldu.

Azerbaycan sunumu ile yurt dışı gösteriler­ine bir yenisini ekledikten sonra son olarak Romanya’da yine Uluslarara­sı Estetik Diş Hekimliği Kongresi’nde İngilizce sunum yapan Sıralar, farklı espri anlayışına sahip değişik etnik ve kültürel kökenli insanların mesleki ortak paydaların­a dokunmak sayesinde nasıl birlikte gülebilece­ğine en güzel örneği vermiş oldu. Ülkemizi uluslarara­sı boyutta temsil eden Sıralar’a, Dentpress ailesi olarak başarılar diliyoruz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.