KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ADANA’DA 20. Devlet Tiyatroları- Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, bugün ve yarın İspanya’dan Kulunka Tiyatrosu’nun “Yalnızlar” oyununu sanatseverlere sunacak. Festival, 8 ve 9 Nisan’da ise Yolcu Tiyatro’nun yorumladığı “Joko’nun Doğum Günü” ile devam edecek.

▶ANKARA’DA popüler müziğin yeni isimlerinden Buray, bugün sevenleriyle buluşacak. Buray'ın konseri, Hayal Kahvesi’nde saat 22.30’dan itibaren dinlenebilecek.

▶ANKARA’DA 35. Uluslararası Müzik Festivali, bugün Compania Flamenca El Carpeta ve Antonio Canales’in gösterisiyle devam edecek. Festivalin 10 Nisan konuğu ise piyanist Lukas Vondracek.

▶ İZMİR’DE Devlet Tiyatrosu, 10-14 Nisan arasında “Yanık”ı sanatseverlere sunacak. Wajdi Mouawad’ın kaleme aldığı ve Cem Emüler’in yönettiği oyun, saat 20.00’den itibaren Konak Sahnesi’nde izlenebilecek.

▶ İZMİR’DE Mustafa Erdoğan genel sanat yönetmenliğinde hazırlanan “Troya Müzikali”nin Ege galası, bu akşam yapılacak. Konusunu Helen ve Paris’in aşkıyla Troya Savaşı’ndan alan müzikal, Halkapınar Spor Salonu’nda saat 21.00’den itibaren izlenebilecek.

▶MERSİN’DE caz müziğin sevilen yorumcusu Birsen Tezer, bugün sevenleriyle buluşacak. Tezer’in konseri, saat 22.00’den itibaren Hayal Kahvesi’nde dinlenebilecek.

▶ KONYA’DA Devlet Tiyatrosu, bugün ve yarın “Fatih (Bizans Düştü)” adlı tarihi oyunu izleyicilere sunacak. Turan Oflazoğlu’nun kaleme aldığı, Bengisu Gürbüzer Doğru’nun sahnediği oyun, bugün 20.00’de, yarın 15.00 ve 20.00’de izlenebilecek.

▶ SAMSUN’DA Devlet Opera ve Balesi, Rossini’nin “Sevil Berberi”ni yarın seyircilerle buluşturacak. Opera, Aydın Gün Salonu’nda yorumlanacak.

▶ SİVAS’TA Devlet Tiyatrosu, “Kendime Kıyamam”ı bugün ve yarın oynayacak. Oyun, bugün 19.30’da, yarın 14.30 ve 19.30’da yorumlanacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.